Wiadomości

Wrzesień kolejnym miesiącem wzrostu popularności Androida Lollipop

Google ujawnił najnowsze dane dotyczące dystrybucji poszczególnych edycji Androida. Lollipop po raz kolejny odnotował wzrost, podczas gdy reszta wersji popularnego systemu powoli traci swoje udziały.

Z danych zebranych w siedmiodniowym okresie zakończonym 7 września tego roku wynika, że Android Lollipop jest już obecny na 21% wszystkich androidowych urządzeń – niemal 16% przypada na wersję 5.0. W poprzednim miesiącu „lizak” miał nieco ponad 18% udziału. Na prowadzeniu nadal pozostał jednak KitKat, który zaliczył delikatny spadek (z 39.3 na 39.2%), a tuż za nim uplasował się Android Jelly Bean, którego wszystkie iteracje łącznie napędzają 31.8% urządzeń z systemem od Google. news-android-statystyka-wrzesien2015Kolejne miejsca okupują natomiast Ice Cream Sandwich, Gingerbread, które stopniowo notują coraz większe spadki – tym razem odpowiednio o 0.4 i 0.5% względem zeszłego miesiąca. Na samym końcu znalazł się najstarszy z zestawienia Android Froyo. Pozostałe wersje systemu, których udziały stanowią mniej niż 0.1%, nie są brane pod uwagę.

Źródło: Google

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close