TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Wrzesień kolejnym miesiącem wzrostu popularności Androida Lollipop

Wrzesień kolejnym miesiącem wzrostu popularności Androida Lollipop

Google ujawnił najnowsze dane dotyczące dystrybucji poszczególnych edycji Androida. Lollipop po raz kolejny odnotował wzrost, podczas gdy reszta wersji popularnego systemu powoli traci swoje udziały.

Z danych zebranych w siedmiodniowym okresie zakończonym 7 września tego roku wynika, że Android Lollipop jest już obecny na 21% wszystkich androidowych urządzeń – niemal 16% przypada na wersję 5.0. W poprzednim miesiącu „lizak” miał nieco ponad 18% udziału. Na prowadzeniu nadal pozostał jednak KitKat, który zaliczył delikatny spadek (z 39.3 na 39.2%), a tuż za nim uplasował się Android Jelly Bean, którego wszystkie iteracje łącznie napędzają 31.8% urządzeń z systemem od Google. news-android-statystyka-wrzesien2015 Wrzesień kolejnym miesiącem wzrostu popularności Androida LollipopKolejne miejsca okupują natomiast Ice Cream Sandwich, Gingerbread, które stopniowo notują coraz większe spadki – tym razem odpowiednio o 0.4 i 0.5% względem zeszłego miesiąca. Na samym końcu znalazł się najstarszy z zestawienia Android Froyo. Pozostałe wersje systemu, których udziały stanowią mniej niż 0.1%, nie są brane pod uwagę.

Źródło: Google

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
16.67%
1 głosy
16.67%
1 głosy
16.67%
1 głosy
49.99%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top