Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Tak ma wyglądać Samsung Galaxy S9

W internecie pojawiły się schematy przedstawiające rzekomy wygląd gorąco wyczekiwanego nowego flagowca Samsunga, modelu S9. Rysunki potwierdzają wcześniejsze plotki na temat nadchodzącego koreańskiego smartfona.

Drobne zmiany w wyglądzie

Ogólne wzornictwo S9 nie będzie znacząco odbiegać od „ósemki” – Samsung przyzwyczaił nas już, że większe zmiany designu są wprowadzane raczej co drugi rok. Ramki wokół ekranu smartfona zostaną jeszcze bardziej odchudzone; planowane jest także drobne „przemeblowanie” tylnego panelu. Czytnik linii papilarnych nie będzie już umieszczony w nieco niewygodnej pozycji obok aparatu, a pod nim, co ma uchronić obiektyw przed zbieraniem śladów palców. Bazowy model ma być wyposażony w pojedynczy aparat o rozdzielczości 12 megapikseli, natomiast wersja z plusem pójdzie w ślady Note 8 i będzie korzystać z układu dwóch obiektywów 12 MP.

s9-schematy

Specyfikacja

Jak co roku, flagowce Samsunga będą wyposażone w najlepsze możliwe podzespoły. W zależności od lokalizacji geograficznej dostępny będzie wariant z procesorem Qualcomm Snapdragon 845 (Stany Zjednoczone i Chiny) lub autorskim Exynosem 8895 od Samsunga (Europa, Bliski Wschód, Azja). Takie samo rozwiązanie zostało użyte w przypadku S8/S8+, a jego powodem są różnice w pasmach GSM i LTE oferowanych przez operatorów w poszczególnych regionach. Bazowa ilość pamięci RAM ma wynosić 6 GB (2 GB więcej niż w tym roku), choć możliwe, że pojawi się także model 8 GB o ograniczonej ilości egzemplarzy. Ilość miejsca na dane to standardowe 64 GB – w wersji dual SIM, która prawdopodobnie będzie dostępna, jeden ze slotów na kartę SIM będzie mógł być wykorzystany w celu wczytania karty microSD.

Ulepszenia w sposobach odblokowywania

Choć wciąż nie ujrzymy we flagowcu Samsunga długo wyczekiwanego czytnika linii papilarnych wbudowanego ekran, koreański gigant zadbał o rozwój innych metod uwierzytelniania. Ulepszone zostało rozpoznawanie twarzy oraz skanowanie tęczówki.

Premiera nowych flagowców Samsunga ma w tym roku odbyć się wcześniej niż w przypadku S8 i S8+ – obecnie przewidywanym terminem jest zaplanowana na koniec lutego konferencja Mobile World Congress 2018 w Barcelonie. W późniejszych miesiącach na rynku może pojawić się także Galaxy S9 Mini, czyli mniejsza wersja S9/S9+.

Źródło: Geeky-gadgets
Back to top button