TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Wyniki finansowe HTC za I kwartał 2015 roku

Wyniki finansowe HTC za I kwartał 2015 roku

HTC opublikował raport finansowy obejmujący pierwsze trzy miesiące bieżącego roku, z którego wynika, że firma powoli wygrzebuje się z kryzysu i notuje kolejny kwartalny wzrost.

Tajwański koncern zanotował w I kwartale 2015 roku, który zakończył się 31 marca, 1.36 miliarda dolarów przychodu – 25% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 11.8 milionów dolarów (1.4 centa za akcję). Chociaż HTC nie podało, w jakich ilościach rozeszły się ich urządzenia, popularny producent scharakteryzował sprzedaż smartfonów jako rosnącą, zarówno w Europie, Azji, jak też Stanach Zjednoczonych. Ponadto, rośnie udział firmy w tajwańskim rynku. Warto też wspomnieć, że zakończony kwartał był zdecydowanie najlepszym od 2011 roku (w ujęciu USA). Jeśli chodzi o obecny, II kwartał, który zakończy się w czerwcu, HTC przewiduje sprzedaż na poziomie 1.5-1.68 miliarda dolarów. Marża brutto ma wzrosnąć z 19.7% uzyskanych w Q1 do 23-23.5%. W planach firmy na kolejne miesiące jest rozpoczęcie kampanii marketingowej opaski HTC Grip, wydanie urządzeń wirtualnej rzeczywistości, jak również skupienie się na indyjskim rynku, gdzie HTC ma zaledwie 6% udziału.

Źródło: HTC

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
6 głosy
20%
3 głosy
20%
3 głosy
20%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top