Wiadomości

Wyniki finansowe HTC za I kwartał 2015 roku

HTC opublikował raport finansowy obejmujący pierwsze trzy miesiące bieżącego roku, z którego wynika, że firma powoli wygrzebuje się z kryzysu i notuje kolejny kwartalny wzrost.

Tajwański koncern zanotował w I kwartale 2015 roku, który zakończył się 31 marca, 1.36 miliarda dolarów przychodu – 25% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 11.8 milionów dolarów (1.4 centa za akcję). Chociaż HTC nie podało, w jakich ilościach rozeszły się ich urządzenia, popularny producent scharakteryzował sprzedaż smartfonów jako rosnącą, zarówno w Europie, Azji, jak też Stanach Zjednoczonych. Ponadto, rośnie udział firmy w tajwańskim rynku. Warto też wspomnieć, że zakończony kwartał był zdecydowanie najlepszym od 2011 roku (w ujęciu USA). Jeśli chodzi o obecny, II kwartał, który zakończy się w czerwcu, HTC przewiduje sprzedaż na poziomie 1.5-1.68 miliarda dolarów. Marża brutto ma wzrosnąć z 19.7% uzyskanych w Q1 do 23-23.5%. W planach firmy na kolejne miesiące jest rozpoczęcie kampanii marketingowej opaski HTC Grip, wydanie urządzeń wirtualnej rzeczywistości, jak również skupienie się na indyjskim rynku, gdzie HTC ma zaledwie 6% udziału.

Źródło: HTC

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close