Wiadomości

Wyniki finansowe Huawei za 2014 rok

Huawei opublikował swoje wyniki za zeszły rok, z których wynika, że chiński producent nadal rośnie w siłę i nie bez powodu jest jednym z największych graczy rynku mobilnego.

Firma po raz kolejny może pochwalić się bardzo dobrymi osiągnięciami. Twórca takich smartfonów jak Ascend Mate7 i Ascend P7 uzyskał w 2014 roku przychód na rekordowym poziomie 46.5 miliarda dolarów, z czego zysk netto wyniósł 4.5 miliarda dolarów – wzrost względem poprzedniego roku o odpowiednio 20.6% oraz 32.7%. Dział mobilny chińskiego giganta wygenerował ponad 12 miliarda dolarów z tytułu sprzedaży smartfonów (około 75 milionów sztuk) i tabletów. Jest to przyrost o 32.6% w porównaniu do 2013 roku. Huawei zainwestował blisko 6.6 miliarda dolarów w badania i rozwój w 2014 roku. Przekłada się to na 14.2% dochodu, a jednocześnie kwota ta jest o 29.4% większa niż rok wcześniej. W ciągu dekady, firma przeznaczyła prawie 31 miliardów na R&D. Obecny rok nie zapowiada osłabienia pozycji Huawei na rynku. Producent ma w planach m.in. smartfon Huawei P8, który zadebiutuje już 15 kwietnia. Urządzenie zostało już certyfikowane przez chiński urząd TENAA, dzięki czemu poznaliśmy jego wygląd i dane techniczne.

Źródło: Huawei

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close