Wiadomości

Wyniki finansowe LG za I kwartał 2015 roku

LG opublikował raport finansowy za pierwsze trzy miesiące tego roku. Wynika z niego, że firma odnotowała rekordową sprzedaż smartfonów, jednak nie przełożyło się to na większe zyski.

Sprzedaż smartfonów koreańskiego koncernu wyniosła 3.27 miliarda dolarów, czyli o 5% więcej niż w I kwartale 2014 roku. Natomiast, jeśli chodzi o liczbę smartfonów, sprzedano ich 15.4 miliona sztuk – o 26% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. LG uzyskało też 66% wzrostu w sprzedaży w Ameryce Północnej oraz 57% na rodzimym rynku względem IV kwartału 2014 roku, głównie za sprawą smartfona G Flex 2. Nie znalazło to jednak odzwierciedlenia w większych zyskach, ponieważ te okazały się niższe niż przed rokiem i wyniosły 36 milionów dolarów. Marża operacyjna LG Mobile wyniosła 2% w raportowanym kwartale (rok wcześniej -0.2%, a w IV kwartale 2014 1.8%). LG Home Entertainment Company uzyskało 4.03 miliarda dolarów przychodu, o 5% mniej rok do roku i 18% mniej kwartał do kwartału. Głównym powodem jest sezonowość tego rynku, a także wahania kursów walut na wschodzących rynkach. Dział artykułów gospodarstwa domowego i rozwiązań klimatyzacyjnych osiągnął 9-procentowy wzrost w zysku operacyjnym (208 milionów dolarów) w porównaniu do I kwartału 2014 roku. LG Vehicle Components Company, specjalizujące się w samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych, które zostało otwarte w lipcu 2013 roku, zanotowało swoje pierwsze kwartalne wyniki. Dywizja ta przyniosła 2.18 miliona dolarów straty.

Źródło: LG

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close