Wiadomości

Wyniki finansowe T-Mobile w I kwartale 2015

T-Mobile przedstawił swoje wyniki finansowe za I kwartał bieżącego roku. Wynika z nich, że operator zanotował wzrost przychodów, liczba klientów była o niemal 93 tysiące większa niż kwartał wcześniej, a pokrycie zasięgiem LTE wynosiło ponad 70%.

Koniec kwartału przyniósł T-Mobile efekty zmiany strategii, wprowadzenia nowych ofert i innego podejścia rynkowego. Sieć obsługiwała 15.794 miliona klientów, co oznacza wzrost o blisko 93 tysiące w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku. W pierwszych trzech miesiącach tego roku liczba kontraktowych kart SIM zmniejszyła się o 39 tysięcy do 6.784 miliona, a liczba klientów usług typu prepaid wzrosła o 132 tysiące do 9.010 miliona. W pierwszym kwartale 2015 roku T-Mobile uzyskał przychody w wysokości 1.602 miliona złotych, osiągając wzrost o 9.5% rok do roku. Firma zawdzięcza to znacznemu wzrostowi przychodów z rynku biznesowego, ale dobry wynik osiągnięto również w segmencie klientów indywidualnych. EBITDA wyniosła 544 milionów złotych (w porównaniu do 557 milionów złotych w I kwartale 2014 roku), co oznacza spadek o 2.4%, zaś marża EBITDA zmniejszyła się z 38.1% w I kwartale 2014 roku do 33.9% w I kwartale 2015 roku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się oferta T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. W pierwszym kwartale ponad 1/3 badanych deklarowała, że zna już tę marke. Dzięki atrakcyjnej ofercie udało się zachować wysoką dynamikę pozyskiwania klientów. Od stycznia do marca 2015 roku 83 tysiące nowych klientów założyło rachunki bankowe. Wraz ze 150 tysiącami użytkowników pozyskanych w 2014 roku oraz 250 tysiącami osób, które przeszły do T-Mobile Usługi Bankowe w momencie rebrandingu, daje to łącznie 483 tysiące klientów. Pierwszy kwartał 2015 roku to również okres intensywnych prac nad rozbudową sieci. Operatorowi udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane inwestycje związane z rozbudową sieci LTE. Dzięki temu w zasięgu LTE T-Mobile na koniec kwartału znajdowało się około 71% populacji naszego kraju.

Źródło: T-Mobile

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close