TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Wyniki HTC za IV kwartał 2015 roku

Wyniki HTC za IV kwartał 2015 roku

HTC opublikowało raport finansowy za czwarty kwartał 2015 roku. Wyniki firmy nadal nie wyglądają zbyt obiecująco, choć straty względem poprzednich miesięcy są coraz mniejsze.

HTC odnotowało przychód w wysokości 766 milionów dolarów – jest to o 20% więcej niż w trzecim kwartale, ale równocześnie o 46% mniej rok do roku. Strata netto wyniosła 101 milionów dolarów, jednak zauważalna jest tendencja zwyżkowa, gdyż jeszcze w dwóch poprzednich kwartałach firma straciła odpowiednio 139 miliardów dolarów i 252 miliony dolarów. Wyraźnie spadła marża brutto – z 18 do 13.9%, oraz rezerwy finansowe – z 1.3 do 1.2 miliarda dolarów. HTC przyznało, że w okresie świątecznym dobrze sprzedawały się smartfony linii Desire, jak również pozytywnie przyjęty w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie model One A9. W tym roku Tajwańczycy zamierzają skupić się na rozwijaniu technologii wirtualnej rzeczywistości i goglach Vive oraz zwiększeniu działań marketingowych, co ma pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników w nadchodzących kwartałach.

Źródło: HTC

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top