Wiadomości

Wyniki HTC za IV kwartał 2015 roku

HTC opublikowało raport finansowy za czwarty kwartał 2015 roku. Wyniki firmy nadal nie wyglądają zbyt obiecująco, choć straty względem poprzednich miesięcy są coraz mniejsze.

HTC odnotowało przychód w wysokości 766 milionów dolarów – jest to o 20% więcej niż w trzecim kwartale, ale równocześnie o 46% mniej rok do roku. Strata netto wyniosła 101 milionów dolarów, jednak zauważalna jest tendencja zwyżkowa, gdyż jeszcze w dwóch poprzednich kwartałach firma straciła odpowiednio 139 miliardów dolarów i 252 miliony dolarów. Wyraźnie spadła marża brutto – z 18 do 13.9%, oraz rezerwy finansowe – z 1.3 do 1.2 miliarda dolarów. HTC przyznało, że w okresie świątecznym dobrze sprzedawały się smartfony linii Desire, jak również pozytywnie przyjęty w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie model One A9. W tym roku Tajwańczycy zamierzają skupić się na rozwijaniu technologii wirtualnej rzeczywistości i goglach Vive oraz zwiększeniu działań marketingowych, co ma pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników w nadchodzących kwartałach.

Źródło: HTC

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close