Wiadomości

Wyniki Microsoftu za III kwartał 2015 roku

Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe za trzeci kwartał 2015 roku (pierwszy kwartał roku fiskalnego 2016) i chociaż większość biznesów firmy radzi sobie nadzwyczaj dobrze, segment smartfonów znajduje się w fatalnej sytuacji.

Pod względem przychodów, Microsoft zanotował spadek z 23.2 do 20.38 miliarda dolarów. Zysk netto wyniósł natomiast 4.62 miliarda dolarów, w porównaniu do 4.54 miliarda dolarów rok wcześniej. Względem analogicznego okresu 2014 roku spadł ponadto zysk operacyjny – z 5.84 do 5.79 miliarda dolarów. W trzecim kwartale świetnie poradził sobie sektor odpowiedzialny za Office 365, notując 70-procentowy wzrost przychodów i mając aktualnie 18.2 miliona subskrybentów. Imponuje też liczba pobrań mobilnego pakietu biurowego – ponad 200 milionów razy (dotyczy Androida i iOS). Dochód z Intelligent Cloud, do którego zaliczają się rozwiązania serwerowe i Azure, czyli platforma obliczeniowa w chmurze, wyniósł z kolei 5.9 miliarda dolarów (8% wzrostu). Zaskoczeniem okazał się też wynik Bing – wyszukiwarka zaczyna na siebie zarabiać i odnotowała 29% wzrostu przychodów w porównaniu do trzeciego kwartału 2014 roku. Niezbyt optymistycznie prezentują się wyniki działu sprzętowego. Szczególnie kiepsko wygląda sprzedaż smartfonów, która spadła z 9.3 miliona do 5.8 miliona sztuk Lumii. Przełożyło się to na 54-procentowy spadek dochodów, jednak firma z Redmond wydaje się być spokojna i twierdzi, że jest to wynik długofalowej strategii, która zacznie przynosić efekty w najbliższych miesiącach. Oby wraz z nowymi Lumiami 950 i 950 XL.

Źródło: Microsoft

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close