Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Wyniki Samsunga za II kwartał 2017 roku

Samsung ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał, zamknięty 30 czerwca br. Wysoka sprzedaż komponentów pomogła firmie w osiągnięciu rekordowego zysku operacyjnego.

Kwartalny przychód wyniósł około 54.3 mld dolarów – 19.8% więcej niż przed rokiem. Zysk operacyjny zamknął się kwotą 12.5 mld dolarów, co oznacza wzrost aż o 72.7% względem analogicznego okresu 2016 roku.

Segment komponentów Samsunga, odpowiedzialny m.in. za układy pamięciowe DRAM i SSD, wygenerował 7.2 mld dolarów zysku z 15.7 mld dolarów przychodu. Z kolei zysk operacyjny działu produkującego wyświetlacze wyniósł około 1.5 mld dolarów z dochodu w wysokości 6.8 mld dolarów.

Sekcja urządzeń mobilnych odnotowała przychody na poziomie 26.9 mld dolarów, na co wpływ miało m.in. wprowadzenie na rynek smartfonów Galaxy S8 i s8+, których sprzedaż jest zdaniem Samsunga o 15% wyższa niż w przypadku modeli S7 i S7 Edge. Jednakże z uwagi na wysokie ceny komponentów, zysk operacyjny w II kwartale 2017 r. wyniósł 3.6 mld dolarów, w porównaniu z 3.8 mld dolarów rok wcześniej.

W trzecim kwartale przychody i zysk mogą spaść z uwagi na zwiększone wydatki marketingowe związane z wprowadzeniem nowego Galaxy Note oraz spowolnienia sprzedaży Galaxy S8/S8+.

Source: Samsung
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close