Wiadomości

Wyniki Samsunga za III kwartał 2015 roku. Wszystko idzie ku lepszemu

Samsung przekroczył oczekiwania analityków i zanotował jeden z najlepszych kwartałów w ostatnich latach, notując wzrosty przychodów, zysków oraz cen akcji.

Z szacunków wynika, że w okresie obejmującym miesiące lipiec, sierpień i wrzesień 2015 roku, Samsungowi udało się wypracować o niemal 80% większy zysk operacyjny, który prawdopodobnie zamknie się kwotą 6.3 miliarda dolarów. Natomiast przychód kwartalny ze sprzedaży wyniósł 43.9 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 7.5% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. W parze z tak dobrymi wynikami poszły też ceny akcji na giełdzie w Seule, które podskoczyły o 8.7% – jest to największa zwyżka od 2009 roku. Aktualnie brakuje rezultatów działu mobilnego, ale przewidywania wskazują na 24-procentowy przyrost dochodów względem 2014 roku. Zaskakująco dobre wyniki finansowe przypisuje się w głównej mierze imponującej sprzedaży takich komponentów jak procesory, wyświetlacze oraz innym produktom pochodzącym z segmentu półprzewodników, które Samsung dostarcza wielu potentatom branży, m.in. Apple i Huawei.

Źródło: Sammobile

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close