Wiadomości

Wypadanie modułów przyczyną opóźnienia Projektu Ara

Nie musieliśmy długo czekać na wyjaśnienia w sprawie przełożenia premiery modularnego smartfona należącego do Projektu Ara. Twórcy udzielili stosownej odpowiedzi za pośrednictwem swojego Twittera.

Założeniem Projektu Ara jest stworzenie smartfona, którego użytkownicy będą mogli w pełni personalizować i dopasowując odpowiednie elementy (w tym przypadku moduły), stworzyć urządzenie najbardziej pasujące do ich potrzeb. Wraz z telefonem na rynku pojawią się sprzedawane osobno podzespoły, w formie doczepianych modułów – czyli pamięci RAM i flash, baterie, procesory, aparaty itd. Jak się okazuje, to właśnie one są przyczyną opóźnienia premiery rewolucyjnego urządzenia. Co prawda nie bezpośrednio, ale jak poinformowali twórcy, moduły są przyczepiane na elektromagnes, który się w tym przypadku absolutnie nie sprawdza. Przeprowadzony drop test, czyli zrzucenie telefonu z pewnej odległości w dół dowiodło, że poszczególne elementy łatwo wypadają. Niewykluczone również, że w normalnym użytkowaniu nie trzymałyby się konstrukcji lub trzymałyby się nieprawidłowo, przez co smartfon mógłby wcale nie działać lub miałby ograniczone funkcje. Zespół odpowiedzialny za Projekt Ara musi zatem wymyślić inny, skuteczniejszy sposób mocowania modułów.

Źródło: ZDNet

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close