Wzrost popularności transakcji zbliżeniowych w Europie

mastercard-paypass-3

Europejczycy uwielbiają korzystać z kart zbliżeniowych w każdej możliwej sytuacji. Nic więc dziwnego, że w ostatnim kwartale 2014 roku liczba transakcji zbliżeniowych wzrosła o 174% rok do roku, a stopień korzystania z nich przez użytkowników – o 20%.

Dawniej zakupy w dużych sieciach handlowych, lokalnych sklepach spożywczych, opłaty parkingowe czy przejazd taksówką opłacane były pieniędzmi, które mieliśmy pod ręką. Obecnie płatności są znacznie prostsze i bezpieczniejsze. Łatwiej niż kiedykolwiek można zapłacić za zakupy kartą zbliżeniową, telefonem lub innym urządzeniem, dzięki akceptacji tej metody w ponad 3 milionach punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie (wzrost o 56% rok do roku). Mieszkańcy państw europejskich coraz chętniej otwierają się na płatności zbliżeniowie. W Czechach 52% płatności kartami MasterCard i Maestro to transakcje zbliżeniowe. Podobnie jest w Polsce (33%), na Węgrzech (18%) oraz na Słowacji (17%).

Płatności zbliżeniowe kartami MasterCard lub Maestro są dostępne w 38 krajach w Europie (oraz w 68 krajach na całym świecie), a liczba wydanych kart przekroczyła 5 milionów sztuk w państwach takich jak: Austria, Francja, Holandia, Polska, Rosja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy.

Odnośnie komfortu korzystania z urządzeń do płatności zbliżeniowych, średnio 73% respondentów w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wskazało telefon komórkowy jako wygodne rozwiązanie do regulowania należności. Co więcej, aż 42% Polaków definitywnie rozważyłoby płatności zbliżeniowe smartfonami.

Źródło: MasterCard

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.09%
42 głosy
23.6%
38 głosy
28.57%
46 głosy
21.74%
35 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top