Wiadomości

Xiaomi liderem rynku smartfonów w przyszłości zdaniem CEO firmy

Choć produkty Xiaomi dostępne są tylko na wybranych rynkach azjatyckich, nie przeszkadza to producentowi w ciągłym pięciu się po szczblach rynku urządzeń mobilnych. Firma zapowiada jednak walkę o tron i zdetronizowanie gigantów.

CEO Xiaomi, Lei Jun, który zajmuje obecnie 23 miejsce na liście najbogatszych ludzi w Chinach stwierdził, że prześcigną oni w najbliższych latach zarówno Apple, jak i Samsunga, stając się zarazem największym producentem smartfonów na świecie. Jun dodał, że firma będzie potrzebowała na to od 5 do 10 lat. Co ciekawe, zasugerował również, że produkty Xiaomi trafią na wszystkie rynki na świecie dopiero wtedy, gdy przedsiębiorstwo znajdzie się na samym szczycie.

Dyrektor generalny Xiaomi ujawnił także, że użytkowników ich smartfonów jest obecnie ponad 60 milionów, a do końca 2015 roku liczba ta powinna wzrosnąć do 200 milionów. Informacja ta sugeruje, że firma przewiduje sprzedaż na poziomie powyżej 100 milionów egzemplarzy urządzeń w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Chiński producent smartfonów już teraz sprzedaje więcej urządzeń niż chociażby LG, Sony, Lenovo i HTC. Przyszłość maluje się zatem w kolorowych barwach dla „kopciuszka” rynku mobilnego. Mimo wszystko zdaje się, że to określenie przestało już do Xiaomi pasować, a firma zamieniła się w prawdziwego drapieżnika, przed którym powoli zaczynają drżeć najwięksi.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close