TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Xiaomi liderem rynku smartfonów w przyszłości zdaniem CEO firmy

Xiaomi liderem rynku smartfonów w przyszłości zdaniem CEO firmy

Choć produkty Xiaomi dostępne są tylko na wybranych rynkach azjatyckich, nie przeszkadza to producentowi w ciągłym pięciu się po szczblach rynku urządzeń mobilnych. Firma zapowiada jednak walkę o tron i zdetronizowanie gigantów.

CEO Xiaomi, Lei Jun, który zajmuje obecnie 23 miejsce na liście najbogatszych ludzi w Chinach stwierdził, że prześcigną oni w najbliższych latach zarówno Apple, jak i Samsunga, stając się zarazem największym producentem smartfonów na świecie. Jun dodał, że firma będzie potrzebowała na to od 5 do 10 lat. Co ciekawe, zasugerował również, że produkty Xiaomi trafią na wszystkie rynki na świecie dopiero wtedy, gdy przedsiębiorstwo znajdzie się na samym szczycie.

Dyrektor generalny Xiaomi ujawnił także, że użytkowników ich smartfonów jest obecnie ponad 60 milionów, a do końca 2015 roku liczba ta powinna wzrosnąć do 200 milionów. Informacja ta sugeruje, że firma przewiduje sprzedaż na poziomie powyżej 100 milionów egzemplarzy urządzeń w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Chiński producent smartfonów już teraz sprzedaje więcej urządzeń niż chociażby LG, Sony, Lenovo i HTC. Przyszłość maluje się zatem w kolorowych barwach dla „kopciuszka” rynku mobilnego. Mimo wszystko zdaje się, że to określenie przestało już do Xiaomi pasować, a firma zamieniła się w prawdziwego drapieżnika, przed którym powoli zaczynają drżeć najwięksi.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
32.61%
195 głosy
24.75%
148 głosy
27.09%
162 głosy
15.55%
93 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top