TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Xiaomi Mi 7 będzie pierwszym androidowym smartfonem z rozpoznawaniem twarzy 3D

Dzięki technologii trójwymiarowego rozpoznawania twarzy iPhone X umożliwia bezpieczne odblokowywanie smartfona, a także nakładanie różnych efektów na twarz użytkownika. Technologia użyta przez Apple’a opiera się na skanowaniu twarzy z uwzględnieniem głębi przy pomocy kamery podczerwieni. Jak dotąd takie rozwiązanie nie było stosowane w urządzeniach z Androidem, a system rozpoznawania twarzy np. w Samsungu Galaxy S8 można bez problemu oszukać wysokiej rozdzielczości zdjęciem.

Już niedługo jednak ma się to zmienić – według najnowszych informacji zebranych przez portal Digitimes w trzecim kwartale bieżącego roku możliwe będzie trójwymiarowe mapowanie twarzy w smartfonach z Androidem. Pierwszym z nich ma być Mi 7, nadchodzący flagowiec chińskiego Xiaomi.

Dotychczasowym problemem był brak odpowiedniego wsparcia sprzętowego, które za to dostępne jest w układzie A11 Bionic użytym w iPhone’ie X. Współpraca Qualcomma – producenta stosowanych w wielu androidowych flagowcach procesorów Snapdragon – z firmami Himax Electronics i Truly Opto pozwoliła na utworzenie zaawansowanego modułu czujnika 3D. Nowo opracowany czujnik będzie dostępny na razie jedynie w najnowszym układzie z linii Snapdragon, modelu 845. Jako że Samsung i Huawei preferują korzystanie z własnych procesorów, odpowiednio Exynos i HiSilicon Kirin, nie znajdą się w gronie pierwszych producentów smartfonów z Androidem oferujących system podobny do TrueDepth Apple’a. Według Digitimes pierwszym androidowym flagowcem z taką funkcją będzie zaplanowany na trzeci kwartał 2018 roku Xiaomi Mi 7, który ma korzystać właśnie ze Snapdragona 845.

Źródło: Digitimes

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top