Wiadomości

Xiaomi Mi 8 wyprzedany w pół minuty

Najnowszy flagowiec chińskiego giganta Xiaomi, Mi 8, został zaprezentowany tydzień temu. Dzisiaj natomiast odbyła się pierwsza sprzedaż tego urządzenia, przeprowadzana na zasadzie „flash sale” (kampania sprzedaży ograniczona czasowo). Smartfon już na samym starcie cieszy się wielką popularnością w swoim kraju – na wyprzedanie całego nakładu wystarczyło zaledwie 37 sekund.

Jednym z głównych powodów ogromnej popularności Mi 8 jest z pewnością stosunek ceny do użytych podzespołów. Smartfon jest oferowany w cenie 2 699 juanów chińskich, czyli nieco ponad 1 500 zł. W tej kwocie klienci otrzymują urządzenie z najnowszym Snapdragonem 845, 6 GB RAM-u, 6,2-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 1 080 na 2 248 pikseli, oraz podwójnym aparatem 2 x 12 MP. Ilość pamięci wewnętrznej w bazowym modelu wynosi 64 GB, dostępne są także warianty z 128 i 256 GB miejsca na dane. Dodatkowo Mi 8 jest pierwszym smartfonem z Androidem, który oferuje znane z iPhone’a X trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy.

Następny „flash sale” z Mi 8 w roli głównej zaplanowany jest na następny tydzień – odbędzie się 12 maja. Następnie smartfon zacznie powoli trafiać na inne rynki, w tym do Europy.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close