Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Xiaomi w Polsce – wzrost sprzedaży i 7.5% udziału w rynku smartfonów

ABC Data ujawniło najnowsze wyniki finansowe oraz dane dotyczące udziałów i sprzedaży produktów Xiaomi na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

W III kwartale 2017 roku firma zwiększyła przychody ze sprzedaży do poziomu 1.117 mld zł, co oznacza wzrost o 2% r/r, a także wypracowała zysk brutto w wysokości 66.9 mln zł – o 8% wyższy względem analogicznego okresu 2016 roku. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 9.2 mln zł, w porównaniu do 2.9 mln rok wcześniej. Marża ze sprzedaży wzrosła do poziomu 6% wobec 5.7% w III kwartale zeszłego roku.

Grupa ABC Data rozwija również współpracę z Xiaomi, w efekcie czego osiągnęła 60% wzrostu sprzedaży kwartał do kwartału.

„Zgodnie z zapowiedziami systematycznie budujemy kanał sprzedaży w kolejnych krajach regionu CEE. Po Litwie wpowadziliśmy produkty Xiaomi do sprzedaży w pozostałych krajach bałtyckich (na Łotwie i w Estonii), a w październiku br. rozpoczęliśmy dystrybucję produktów Xiaomi w Rumunii” – wyjaśnia Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data S.A.

Zgodnie z danymi GfK udział smartfonów marki Xiaomi w rynku retail w Polsce wynosi 7.5%, a na całym rynku litewskim 7.1%.

Źródło: Abc data
Back to top button