TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Xiaomi sprzedało trzykrotnie więcej smartfonów w 2014 roku

Xiaomi złamało prawo fałszywymi hasłami marketingowymi

CEO i założyciel Xiaomi, Lei Jun ogłosił, że producent sprzedał w zakończonym roku ponad 60 milionów urządzeń. W porównaniu do wcześniejszych dwunastu miesięcy, na rynku pojawiło się ponad trzy razy więcej smartfonów firmy.

W skali procentowej wzrost wynosi 326%. Przełożyło się to na dochód w wysokości niemal 12 miliardów dolarów, podwajając wynik finansowy uzyskanego w 2013 roku. Nie ujawniono jednak dokładniejszych danych na ten temat, w tym osiągniętego zysku.

Lei Jun stwierdził, że pozostali producenci zaczynają powielać strategie i pomysły Xiaomi. Więcej firm stara się teraz skupić na sprzedaży internetowej, gdzie w szybki, prosty, a zarazem tańszy marketingowo sposób mogą dystrybuować swoje produkty, zamiast sprzedawać je poprzez różne sklepy i operatorów telekomunikacyjnych. Xiaomi znane jest ze swoich błyskawicznych sprzedaży. We wrześniu 2014 roku firmie udało się sprzedać ponad 40 tysięcy smartfonów Redmi 1S w zaledwie 4 sekundy.

Zakończony kilka dni temu rok był zdecydowanie najlepszym w dotychczasowej, zaledwie kilkuletniej karierze firmy. Xiaomi, które zostało założone w 2010 roku z każdym miesiącem potwierdza, że ambitne plany o podbiciu światowego rynku urządzeń mobilnych mogą nie okazać się jedynie płonną nadzieją. Rozwój firmy jest zadziwiający i zapowiada się, że jej ekspansja nadal będzie postępować. Xiaomi zapowiedziało także smartfona Redmi 2, który ma być następcą i bezpośrednim kontynuatorem sukcesu modelu Redmi 1S. Oprócz tego chiński producent ma niedługo zaprezentować phablet Redmi Note 2 oraz nowego, nieujawnionego jeszcze flagowca.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.02%
51 głosy
24.18%
44 głosy
25.82%
47 głosy
21.98%
40 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top