Xiaomi wchodzi w Play

Redmi 4A_zdjęcie 1

Wraz z nadejściem wiosny Play odświeża swoją ofertę smartfonów – wśród nowych propozycji znajdą się urządzenia chińskiej firmy Xiaomi. Na początek do sprzedaży trafi Redmi 4A, od lutego dostępny w Polsce w handlu detalicznym.

Xiaomi rośnie w siłę

Choć oficjalna dystrybucja telefonów od Xiaomi w naszym kraju wystartowała dopiero w zeszłym roku, chiński gigant zdążył już zyskać sporą popularność i obecnie odpowiada za 10% sprzedaży smartfonów w Polsce. Przeważającym kanałem handlu mobilnego nad Wisłą jest jednak kanał operatorski – 60% sprzedanych urządzeń pochodzi bezpośrednio od sieci komórkowych. Play jest pierwszym operatorem, który udostępnia w swojej ofercie smartfony Xiaomi.

W jakich taryfach będą dostępne sprzęty od Xiaomi?

Redmi-4A_zdjęcie-2-850x478 Xiaomi wchodzi w Play

Wejście Xiaomi do oferty Play rozpoczęło się od wprowadzenia popularnego modelu Redmi 3S w „ofercie na życzenie”. Kolejnym urządzeniem Xiaomi w tej sieci będzie Redmi 4A, który będzie oferowany w taryfie MIX Elastyczny za symboliczną cenę jednej złotówki. Umowa trwa 24 miesiące – przez pierwszy rok należy co miesiąc doładować konto kwotą 40 zł, a po tym okresie płatność wzrasta do 80 zł. Przedłużenie umowy o kolejne 12 miesiące pozwala na pozostanie przy wcześniejszej wysokości opłat. W tej cenie dostajemy co 30 dni 300 minut rozmów do wszystkich sieci i 4 GB internetu – warto także podkreślić, że przez pierwsze trzy miesiące transfer danych nie jest obarczony limitem (jednak po pierwszych 10 GB prędkość zostaje ograniczona do 1 Mb/s). 4A będzie dostępny również w ofertach Formuła Solo S, Formuła Duet i Formuła Rodzina.

Dane techniczne Redmi 4A

Xiaomi Redmi 4A to urządzenie o typowo niskobudżetowej specyfikacji. Model ten został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz HD, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 (1,4 GHz) z układem graficznym Adreno 308, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Miejsce na pliki możemy zwiększyć o 128 GB dzięki obecności slotu na karty micro SD. W Redmi 4A zastosowano aparaty w klasycznej już dla tego segmentu konfiguracji: 5 megapikseli z przodu i 13 megapikseli z tyłu. Bateria o pojemności 3 120 mAh zapewni dość długi czas pracy na jednym naładowaniu, natomiast w roli systemu operacyjnego pojawił się Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką MIUI 8.

Rozszerzona współpraca między Xiaomi i Play pozytywnie wpłynie na dostępność na polskim rynku produktów jednej z największych chińskich firm telekomunikacyjnych. Już wkrótce w ślady 4A mają pójść inne urządzenia z serii Redmi – w tym Note 4 oraz 4X – a także 5,7-calowy Mi Note 2.

Źródło: Play

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top