YouTube niebawem z obsługą HDR na smartfonach

YouTube i Google Maps jednymi z najczęściej wykorzystywanych aplikacji w Polsce

Bardzo dobra wiadomość dla użytkowników flagowców. Serwis YouTube już niebawem będzie obsługiwać tryb HDR na smartfonach z górnej półki. W pierwszej kolejności trafi on do właścicieli urządzeń od Sony, LG oraz Samsunga.

High Dynamic Range image jest trybem wyświetlania obrazu w takim zakresie jasności, aby ludzkie oko się nie męczyło. Dostępny już od kilku lat w telewizorach z górnej półki dostosowuje go w taki sposób, że jest on podobny do zakresu jasności rejestrowanej przez człowieka. HDR pozwala na dostrzeżenie większej ilości szczegółów i detali w wyświetlanym materiale. Teraz YouTube pomału przymierza się do zastosowania tej technologii w swojej aplikacji.

Według najnowszych plotek tryb HDR dla YouTube trafi jeszcze w tym miesiącu na takie urządzenia, jak Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Note 8, LG V30 oraz Sony Xperię XZ Premium. Najszybciej z tej funkcji będą się cieszyć właściciele Google Pixel oraz Google Pixel XL. Miejmy nadzieję, że HDR zawędruje w przyszłości również na tańsze smartfony.

 

Źródło: Digitaltrends

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top