Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Zamień swój iPhone w komputer z lat ’80

Jakiś czas temu firma Elago stworzyła nakładkę na ładowarkę do Apple Watch, upodabniającą ładujące się urządzenie do miniaturowego Macintosha. Tym razem twórcy poszli o krok dalej i stworzyli podobną „obudowę” do iPhone. I musimy przyznać, że wygląda to genialnie!

Nakładka stworzona przez Elago nazywa się dokładnie „M4 Vintage Stage” i jest kompatybilna z iPhone 6, 6S oraz 7. Całość doskonale odwzorowuje szczegóły pierwszych komputerów Apple. Wystarczy włożyć telefon do dziury w silikonowej podstawie, a nasz smartfon może zostać pełnoprawnym cosplayerem. Obudowa dla smartfona działa podobnie do wersji na Apple Watch. W tym przypadku również umieszczamy w środku ładowarkę dzięki czemu mamy możliwość np. oglądania filmów podczas ładowania.

Natomiast jeśli posiadamy klawiaturę Bluetooth Apple to możemy się poczuć jak przed prawdziwym komputerem. Niestety brak widocznego kabla zaburza nieco obraz całości, bo przecież w 1984 roku nie było jeszcze technologii Bluetooth. Ani dotykowych ekranów w komputerach 😉

Jeśli jednak wolimy zostać w 2017 roku i wykorzystać podstawkę do filmów lub muzyki, to warto pamiętać, że po wsunięciu w obudowę tracimy całkowicie dostęp do klawisza blokady. Za to do regulacji głośności dostanie się jedynie osoba z wyjątkowo małymi i zręcznymi palcami.

„Vintage Stage” można kupić jedynie w sklepie Elago. W ofercie dostępne są dwa warianty kolorystyczne: biały oraz czarny. Za nostalgiczną podróż w czasie zapłacimy niecałe 35€. Produkt oczywiście nie jest i prawdopodobnie nie będzie dostępny w polskich sklepach. Lecz jeśli bardzo nam na tym zależy, to koszt dostawy do krajów Unii Europejskiej wynosi od 2,50€ w górę. Całość i tak wyjdzie taniej niż kupienie oryginalnego Macintosha na eBay. No i zajmie mniej miejsca w domu niż sporych rozmiarów komputer z 1984 roku.

Źródło: Gizmodo, Elago
Back to top button