Wiadomości

Zdjęcia jedzenia trafią do Google Maps

Jeśli lubicie fotografować swoje pyszne dania przed ich skonsumowaniem, Google ma dla was coś ciekawego. Firma testuje nową funkcję w Google Maps, która wykryje, kiedy w restauracji zostanie zrobione zdjęcie i pozwoli na jego przyłączenie do danej lokalizacji.

Aktualnie jedynie użytkownicy należący do programu Local Guides, mający więcej niż 50 recenzji na swoim koncie, mogą testować nową opcję. Jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić zdjęcie jedzenia w restauracji lub innym podobnym lokalu, a następnie otrzymuje się powiadomienie z sugestią o dodanie fotki do Google Maps i przypisaniem jej do konkretnej miejscówki. Dzięki temu inne osoby mogą przekonać się, jak prezentują się serwowane w różnych knajpach dania i na tej podstawie zadecydować, czy warto się tam udać. news-fotografia-jedzenie-googleNie tak dawno Google testował osobną usługę zwaną Tablescape, która pozwalała na społecznościowe dzielenie się zdjęciami jedzenia. W czerwcu tego roku zrezygnowano z niej, ale w ostatnim e-mailu do użytkowników, Google zapewnił, że koniec usługi nie oznacza, że firma rezygnuje z cieszącego się sporą popularnością pomysłu oraz idei tak zwanego „foodporn”, zaznaczając jednocześnie, że „w przyszłych aplikacjach dostrzegą oni wpływ Tablescape”. Chociaż nowo ujawniona funkcja nie jest pełnoprawną usługą, z pewnością ma szansę sprawić, że Google Maps stanie się nowym domem dla fotografii kulinarnej.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close