TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Zdjęcia jedzenia trafią do Google Maps

Zdjęcia jedzenia trafią do Google Maps

Jeśli lubicie fotografować swoje pyszne dania przed ich skonsumowaniem, Google ma dla was coś ciekawego. Firma testuje nową funkcję w Google Maps, która wykryje, kiedy w restauracji zostanie zrobione zdjęcie i pozwoli na jego przyłączenie do danej lokalizacji.

Aktualnie jedynie użytkownicy należący do programu Local Guides, mający więcej niż 50 recenzji na swoim koncie, mogą testować nową opcję. Jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić zdjęcie jedzenia w restauracji lub innym podobnym lokalu, a następnie otrzymuje się powiadomienie z sugestią o dodanie fotki do Google Maps i przypisaniem jej do konkretnej miejscówki. Dzięki temu inne osoby mogą przekonać się, jak prezentują się serwowane w różnych knajpach dania i na tej podstawie zadecydować, czy warto się tam udać. news-fotografia-jedzenie-google Zdjęcia jedzenia trafią do Google MapsNie tak dawno Google testował osobną usługę zwaną Tablescape, która pozwalała na społecznościowe dzielenie się zdjęciami jedzenia. W czerwcu tego roku zrezygnowano z niej, ale w ostatnim e-mailu do użytkowników, Google zapewnił, że koniec usługi nie oznacza, że firma rezygnuje z cieszącego się sporą popularnością pomysłu oraz idei tak zwanego „foodporn”, zaznaczając jednocześnie, że „w przyszłych aplikacjach dostrzegą oni wpływ Tablescape”. Chociaż nowo ujawniona funkcja nie jest pełnoprawną usługą, z pewnością ma szansę sprawić, że Google Maps stanie się nowym domem dla fotografii kulinarnej.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
16.67%
1 głosy
33.33%
2 głosy
33.33%
2 głosy
16.67%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top