Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Zhakowano 156 syren alarmowych w Dallas. Zabrzmiały równocześnie przed północą

W piątek 18 minut przed północą w Dallas w stanie Teksas rozbrzmiało 156 syren alarmowych. Dźwięk syreny sygnalizuje zbliżające się zagrożenie, takie jak sztorm czy tornado. Tym razem jednak chodziło o coś całkiem innego.

Okazało się, że ktoś włamał się do systemu alarmowego i uruchomił wszystkie syreny w tym samym czasie. Hakerowi na pewno udało się wystraszyć wielu z liczącego 1,3 miliona mieszkańców miasta – zwłaszcza, że syren nie można było uciszyć od razu: wyły jeszcze przez ponad 1,5 godziny, siejąc panikę wśród ludności, która nie znała przyczyny alarmu.

Władze Dallas usiłowały zapanować nad sytuacją. Po około godzinnych próbach uciszenia syren, finalnie zadecydowano „wyłączyć systemy radiowe i wtórnik i niemal całkowicie odłączyć system alarmowy”.

Nie wiadomo, kto konkretnie jest odpowiedzialny za włamanie do systemu. Władze miasta podejrzewają kogoś z wewnątrz – zapewne był to mieszkaniec Dallas albo osoba mieszkająca w pobliżu. Osoba ta najprawdopodobniej zyskała dostęp do centralnej części systemu, do której są podłączone wszystkie syreny, i w ten sposób uruchomiła równocześnie 156 alarmów.

Source: Ubergizmo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close