Zhakowano 156 syren alarmowych w Dallas. Zabrzmiały równocześnie przed północą

hacked-2127635_1280

W piątek 18 minut przed północą w Dallas w stanie Teksas rozbrzmiało 156 syren alarmowych. Dźwięk syreny sygnalizuje zbliżające się zagrożenie, takie jak sztorm czy tornado. Tym razem jednak chodziło o coś całkiem innego.

Okazało się, że ktoś włamał się do systemu alarmowego i uruchomił wszystkie syreny w tym samym czasie. Hakerowi na pewno udało się wystraszyć wielu z liczącego 1,3 miliona mieszkańców miasta – zwłaszcza, że syren nie można było uciszyć od razu: wyły jeszcze przez ponad 1,5 godziny, siejąc panikę wśród ludności, która nie znała przyczyny alarmu.

Władze Dallas usiłowały zapanować nad sytuacją. Po około godzinnych próbach uciszenia syren, finalnie zadecydowano „wyłączyć systemy radiowe i wtórnik i niemal całkowicie odłączyć system alarmowy”.

Nie wiadomo, kto konkretnie jest odpowiedzialny za włamanie do systemu. Władze miasta podejrzewają kogoś z wewnątrz – zapewne był to mieszkaniec Dallas albo osoba mieszkająca w pobliżu. Osoba ta najprawdopodobniej zyskała dostęp do centralnej części systemu, do której są podłączone wszystkie syreny, i w ten sposób uruchomiła równocześnie 156 alarmów.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top