Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Zmiana na najwyższym szczeblu w dziale mobilnym LG

LG ogłosiło, ze nowym szefem dywizji mobilnej został Juno Cho. Zastępuje on na tym stanowisku dotychczasowego CEO – Jong-seok Parka, który boryka się z problemami zdrowotnymi.

Nowy dyrektor generalny będzie miał za zadanie utrzymać dobrą passę firmy w segmencie urządzeń mobilnych i doprowadzić do jeszcze większej ekspansji LG Mobile na światowym rynku. W tym roku koreański gigant odzyskał rentowność, podnosząc udziały na rynku Ameryki Północnej do poziomu ponad 16 procent. Tym samym LG ustanowiło prawdziwy rekord, gdyż oznacza to podwojenie udziałów względem zeszłego roku. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ogromny sukces jaki odniósł flagowiec firmy, czyli LG G3. Co więcej, producent osiągnął najwyższy zysk operacyjny od 2010 roku.

Juno Cho już teraz może pochwalić się niemałymi osiągnięciami. W dużej mierze właśnie jemu przypisuje się sukces oddziału mobilnego w Ameryce Północnej w połowie 2000 roku, gdy na rynku pojawił się m.in. LG Chocolate (telefon z serii Black Label), który zebrał wiele bardzo pozytywnych opinii. Tak świetna reputacja sprawiła, że stał się on idealnym kandydatem do sprawowania władzy w dziale mobilnym LG i poprowadzenie go do sukcesu w wielu krajach, w szczególności w Chinach.

Źródło: GSMArena

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close