Zwolnienia w BlackBerry

Z BlackBerry pożegnało się około 200 pracowników sektora urządzeń i oprogramowania z zakładów w Waterloo i Sunrise na Florydzie.

Cięcia kadrowe są częścią planu naprawczego kanadyjskiego przedsiębiorstwa, które zdaje się być na właściwej drodze do odzyskania rentowności. Chociaż BlackBerry nadal notuje straty, w ubiegłym kwartale były one ponad czterokrotnie niższe (15 milionów dolarów) od przewidywań analityków, w dużej mierze z powodu dobrego przyjęcia smartfona BlackBerry Priv. W oficjalnym oświadczeniu firma nie podała, w jakich działach pracowały zwolnione osoby, ale wiele wskazuje, że byli to pracownicy odpowiedzialni za system BlackBerry 10 OS oraz urządzenia. BlackBerry ujawniło, że zamierza skupiać siły na bardziej dochodowych biznesach, co prawdopodobnie oznacza Androida i pokrywa się ze słowami CEO Johna Chena, który niedawno zapowiedział kolejne telefony z tym systemem.

Źródło: Crackberry

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
66.67%
2 głosy
0%
0 głosy
33.33%
1 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze