Najnowsze

Siri

Siri przeczyta twoje wiadomości z WhatsApp

Mimo że, asystent głosowy Apple nie jest tak zaawansowany jak Amazon Alexa albo Google Home to i tak ma szerokie grono użytkowników. Od dnia premiery coraz więcej aplikacji na iPhone lub iPad korzysta z jej wsparcia.

Na jesieni WhatsApp otrzymał aktualizacje umożliwiającą pisanie wiadomości za pomocą głosu. Tym razem wprowadzono funkcję czytania ostatniej wiadomości. Dzięki temu na przykład kiedy prowadzimy samochód możemy w bezpieczny sposób „odczytać” wiadomość. Wystarczy poprosić Siri za pomocą komendy: „Hey Siri, read my last WhatsApp message”, a w odpowiedzi usłyszymy treść wiadomości. Natomiast wcześniejsza aktualizacja umożliwi nam szybką odpowiedź na przeczytaną wiadomość.

Jedyną wadą nowej funkcji może być problematyczne korzystanie z niej w miejscu publicznym. Chociaż pojawiły się pogłoski o wzbogaceniu Siri w umiejętność rozpoznawania głosu właściciela to w obecnej chwili każde urządzenie może zareagować na powyższą komendę. Wystarczy wyobrazić sobie wypowiedzenie tych słów w zatłoczonym autobusie. Na szczęście jest dobra wiadomość dla osób dbających o swoją prywatność. Nową funkcję WhatsApp można bez problemu wyłączyć w opcjach. Dzięki temu mamy pewność, że nasze urządzenie nie przeczyta prywatnych wiadomości w miejscach publicznych.

Urządzenia obsługujące nową funkcję muszą mieć system iOS przynajmniej w wersji 10.3. Nie wiadomo jednak czy będzie polska wersja aplikacji, zwłaszcza, że na tą chwilę Siri nie obsługuje jeszcze języka polskiego.

Źródło: Engadget

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top