Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Play na Kartę odNOWA

Przepadło? Jak to przedpadło? #NicNiePrzepada!

unprepaid-header

Oferta Play na Kartę odNOWA to nowość i innowacja na polskim rynku pre-paid, czyli w ofercie na kartę. Środki i pakiety aktywne na koncie nie przepadają, co oznacza, że  użytkownik karty Play może korzystać ze wszystkich środków zgromadzonych na koncie do wyczerpania środków, a nie jak wcześniej do końca okresu ważności danej kwoty (np. 5 zł na 10 dni). Nie istnieją ramy czasowe, a środki od 5 do 300 zł są ważne do ich wykorzystania przez abonenta. Oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy są już zmęczeni ciągłymi blokadami niewykorzystanych środków i pakietów. Istna sielanka, jeśli wierzyć operatorowi w jego zapewnienia. Czy wszystko jest takie różowe… tzn. fioletowe, jak reklamuje operator?

Charakterystyka Play na Kartę odNOWA

Klienci wybierający Play odNOWA nie będą mieli ograniczeń czasowych w wykorzystaniu:

  • kwoty doładowania;
  • pakietów włączonych na koncie.

Przy doładowaniu od 5 do 300 zł abonenci mogą zapomnieć o ważności konta i korzystać ze środków w sposób nieograniczony, aż do ich wyczerpania. Oprócz możliwości nieograniczonego korzystania z doładowań i pakietów Play przygotował również kilka pakietów dla lepszego wykorzystania środków. Poniżej nazwy dostępnych pakietów w Play na Kartę odNOWA:

  • INTERNET 1GB
  • INTERNET 6 GB
  • 100 minut do innych sieci i na stacjonarne
  • 100 SMS-ów do innych sieci.

Bez skorzystania z powyższych pakietów klient poniesie koszty zgodne z tabelą opłat operatora.

Klienci mają również możliwość bezpłatnego uruchomienia STANU DARMOWEGO, o którym napiszę poniżej. Także przenoszący numer do Play otrzymają kilka atrakcyjnych bonusów, ale po kolei.

INTERNET 1GB

Cena pakietu to 5 zł i ważny jest do ostatniego megabajta. Pakaiet można włączyć kodem aktywacyjnym *111*842*1#) lub SMS-em aktywacyjnym START.842 na numer 111. Możliwe jest również posiadanie kilku pakietów o wielkości 1 GB, a także kilku pakietów o różnych rozmiarach. Wtedy wszystkie pakiety sumują się i brane są pod uwagę w pierwszej kolejności. Po wyczerpaniu pakietu lub kilku wykupionych pakietów transmisja danych naliczana jest zgodnie ze stawką opertaora i pobierana ze zgromadzonego Pakietu Złotówek.

play-odnowa-na-karte-nicnieprzepada-chylinska - Copy

INTERNET 6 GB

Koszt pakietu to 25 zł i również jest ważny do ostatniego megabajta. Pakiet uruchamiany jest po wpisaniu kodu aktywacyjnego *111*843*1#) lub SMS-a aktywacyjnego START.843 na numer 111.

Tutaj także kilka wykupionych pakietów internetowych sumuje się i pobierane są z konta w pierwszej kolejności. Analogicznie do pozostałych ofert po wykorzystaniu pakietów opłaty za transmisję danych pobierane są z Pakietu Złotówek.

 

100 MINUT DO INNYCH SIECI I NA STACJONARNE

Opłata za pakiet minut do innych sieci i na stacjonarne wynosi 15 zł. Pakiet, jak wszystkie inne w Play odNOWA, jest ważny do ostatniej minuty. Uruchomienie pakietu następuje po wpisaniu kodu aktywacyjnego *111*840*1#) lub SMS-a aktywacyjnego START.840 na numer 111.

W tym przypadku również istnieje możliwość wykupienia kilku pakietów, które potem są sumowane. Po wykorzystaniu pakietu lub pakietów minut opłata zostanie pobrana z Pakietu Złotówek.

100 SMS-ÓW DO INNYCH SIECI

Cena pakietu SMS-ów do innych sieci to 5 zł i jest ważna do ostatniego SMS-a. Pakiet włącza się po wpisaniu kodu aktywacyjnego *111*841*1# lub SMS-a aktywacyjnego START.841 na numer 111. Użytkownik może mieć uruchomioną dowolną ilość pakietów SMS, które będą rozliczane jako pierwsze. Po wyczerpaniu pakietów zasada jest dokładnie taka sama jak w pozostałych przypadkach.

Co z rozmowami i SMS-ami w Play?

Play zachęca do aktywowania STANU DARMOWEGO w obrębie oferty Play na Kartę odNOWA. Stan darmowy oznacza nielimitowane rozmowy i SMS-y w sieci Play. Usługę można włączyć na dwa sposoby: kodem *188#) lub logując się na 24.play.pl. Włączenie STANU DARMOWEGO odpowiednim kodem pozwala na swobodne rozmowy i SMS-owanie w Play. Jeśli usługa nie zostanie włączona klient będzie ponosił opłatę 0,29 zł za każdą minutę rozmowy i SMS-a.

playodNOWA

Przeniesienie numeru od innego operatora

Jeśli numer jest już zarejestrowany u innego operatora może zostać przeniesiony do Play. Wystarczy dokonać formalności dotyczących przeniesienia w salonie lub przez internet, a następnie włączyć promocję Play na Kartę odNowa w wybrany sposób:

  • wysyłając SMS-a o treści START.340 pod numer 111 lub wpisując kod *111**340*1#);
  • logując się na 24.play.pl;
  • w salonie Play.

W ramach przeniesienia numeru z innej sieci Play stawia na klika zachęcających bonusów:

– pakiet 50 GB internetu na 5 miesięcy;

– pakiet 500 zł do wykorzystania na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych na 5 miesięcy;

– rok ważności konta.

Przeniesienie numeru

Bonusy

Przede wszystkim za bonus można uznać brak ram czasowych w korzystaniu ze środków zgromadzonych na koncie i wykupionych pakietów.

Zachętą do przeniesienia będzie także 200 zł i 20 GB do wykorzystania w ciągu 60 dni przy przeniesieniu numeru z innej sieci.

Ukryte koszty/haczyki

Play zaznacza, w ofercie zawartej w ulotkach oraz na stronie internetowej, że jeśli klient w danym cyklu rozliczeniowym nie wykona żadnej płatnej aktywności (nie płaci za rozmowy, SMS-y, nie korzysta z internetu,  nie doładuje konta czy nie korzysta z innych dostępnych pakietów) z konta zostanie pobrane 2 zł. W przypadku braku środków na koncie STAN DARMOWY zostanie odłączony. Natomiast, gdy klient nie skorzysta z tzw. płatnej aktywności w ciągu 12 miesięcy nastąpi dezaktywacja konta i anulowanie wszystkich niewykorzystanych środków.

Pakiety nie przepadają

Poniekąd STAN DARMOWY jest także pewnego rodzaju haczykiem. Jeśli klient nie włączy, z jakichś powodów, usługi STAN DARMOWY nie skorzysta z darmowych minut i SMS-ów do Play, co naraża go na kolejne koszty. Koszt minuty rozmowy czy SMS-a w Play to 0,29 zł.

Przeniesienie numeru do Play wiąże się z bonusem 200 zł na rozmowy i SMS-y na 60 dni, 20 GB internetu na 60 dni i konto ważne rok bez doładowań. Tylko  czy bonus ważny 60 dni okaże się tak atrakcyjny, żeby zmienić sieć?

Podsumowanie

W ofercie Play odNOWA operator kładzie nacisk na dwa elementy. Po pierwsze klient może wykorzystać wszystkie środki zgromadzone na koncie bez limitu czasowego, po drugie STAN DARMOWYw Play. Niewątpliwie, wprowadzenie doładowań bez terminu ważności i pakietów aktywnych do momentu do ich wykorzystania zaspokoi wielu klientów sieci komórkowych, którzy skarżą się na blokowanie niewykorzystanych środków na koncie po określonym czasie. I tutaj pojawia się wielkie WOW, ale zaraz to WOW równie szybko się kończy. Przynajmniej dla osób aktywnie korzystających z pakietów minut, SMS-ów czy internetu. Dla przykładu połączenie pakietów: INTERNET 1 GB + 100 MINUT DO INNYCH SIECI I NA STACJONARNE + 100 SMS-ÓW DO INNYCH SIECI  to koszt 25 zł. Czy taki pakiet będzie zadowalający? Niestety, nie dla każdego. Dla korzystających z wielu pakietów jednocześnie polecam chociażby spojrzenie na ofertę Ja+ na kartę, gdzie za 29 zł miesięcznie klient otrzyma nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne we wszystkich sieciach, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 6 GB. Warto też zainteresować się ofertą nowego operatora a2 mobile, gdzie w cenie 19,90 miesięcznie klient będzie korzystał z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci i nielimitowanego transferu danych.Można tu jeszcze wymienić kliku operatorów, natomiast oferta z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i transferem internetu (limitowanym lub nielimitowanym) to koszt około 30 zł miesięcznie z pakietami ważnymi przez konkretny okres. Dlatego, na razie, nie istnieje idealne rozwiązanie dzięki któremu klienci mogliby skorzystać z nielimitowanych ofert przy nieograniczonym terminie ważności konta, zgromadzonych środków i pakietów.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close