Analiza Plus Ja + Internet LTE

analiza-ja-plus-internet-lte

Ja + Internet LTE z modemem lub routerem na 24 raty

plus-router-modem-e1478187100752-1 Ja + Internet LTE

Plus proponuje coraz więcej ofert usług telekomunikacyjnych i promocji, niejeden klient operatora ma dziś mniej włosów na głowie niż niekończące się odcinki serialu reklamowego Ja +. Najczęściej pokazywaną twarzą kampanii promocyjnej Plusa jest Szymon Majewski, jednak nie brakuje innych osób promujących operatora. Nam najbardziej przypadła do gustu reklama z udziałem drużyny naszych siatkarzy i ich byłego trenera Stéphane’a Antigi, który zabawnie rozmawiał ze swoimi zawodnikami oglądającymi mecz piłki nożnej. Niestety, żadne reklamy nie zrekompensują przeciętnej jakości usług Plusa. To samo dotyczy oferty promocyjnej Ja+ Internet LTE z modemem lub routerem na 24 raty (można również znaleźć podobne oferty z opłatą rozłożona na 36 lub 48 rat).

Charakterystyka

plus-router-modem-e1478187100752-1 Ja + Internet LTE

Ja + Internet LTE to oferta nastawiona przede wszystkim na dostarczanie usług internetowych wraz z odpowiednim osprzętem (na życzenie klienta). Jest adresowana zarówno do nowych, jak i starych klientów Plusa, przy czym ci ostatni nie mogą zalegać z płatnościami, aby z niej skorzystać. W ramach promocji abonent może wybrać jeden z czterech planów cenowych, zróżnicowanych pod względem cen oraz limitów transferu danych.

W abonamencie za 39,99 zł nabywca otrzymuje pakiet 20 GB danych. Jeśli odbiorca usługi zdecyduje się na e-faktury, zapłaci 29,99 zł. Promocyjna opłata aktywacyjna to wydatek 49 zł. Podstawowy limit transmisji danych to 20 GB. Nie ma natomiast limitu połączeń w technologii LTE w ramach usługi Internet LTE bez limitu danych. Po przekroczeniu abonamentowego limitu danych szybkość transferu spada do 5 Mb/s (nie ma limitu transferu danych).

W abonamencie za 59,99 zł klient ma do dyspozycji pakiet 40 GB danych. Usługa może być tańsza o 10 zł, jeśli jej nabywca zdecyduje się na przyjmowanie faktur w formie elektronicznej. Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł. W ramach usługi Internet LTE bez limitu danych za 0 zł, po przekroczeniu podstawowego limitu transmisji danych szybkość transferu spada do 5 Mb/s (nie ma limitu danych). W ofercie dostępna jest również usługa bezpłatnego transferu telewizji ipla (z opcją wyboru jednego z trzech pakietów specjalnych), dostępna za darmo do końca drugiego pełnego okresu rozliczeniowego, za każdy kolejny miesiąc trzeba zapłacić 10 zł.

W abonamencie za 79,99 zł użytkownik otrzymuje limit 70 GB danych oraz rabat po aktywacji e-faktury (10 zł). Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł. W ramach usługi Internet LTE bez limitu danych za 0 zł po przekroczeniu podstawowego limitu transmisji danych szybkość transferu spada do 5 Mb/s (nie ma limitu danych). Odbiorca otrzymuje również dostęp do usługi telewizyjnej ipla, za darmo przez dwa pierwsze okresy rozliczeniowe, później płaci 10 zł miesięcznie. W ipli można dobrać jeden trzech dostępnych pakietów specjalnych.

Najdroższy abonament to wydatek 99,99 zł. W tej cenie nabywca dostaje 90 GB limitu transferu danych. W przypadku wyboru e-faktury przyznawany jest rabat w wysokości 10 zł. Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł. Po wykorzystaniu pakietu danych, szybkość transmisji spada do 5 Mb/s (połączenie nie jest limitowane w ramach usługi Internet LTE bez limitu danych za 0 zł). Usługa telewizyjna ipla (wraz z opcją wyboru jednego z trzech pakietów specjalnych) jest bezpłatna do końca drugiego okresu rozliczeniowego, następnie trzeba za nią zapłacić 10 zł miesięcznie.

Bonusy

plus-router-modem-e1478187100752-1 Ja + Internet LTE

Abonent, który korzysta z planu Ja + Internet LTE 20 GB może włączyć jako usługę dodatkową Internet LTE bez limitu danych. Dzięki niej możliwy będzie nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE. W przypadku planów Ja+ Internet LTE 40 GB, Ja + Internet LTE 70 GB, Ja + Internet LTE 90 GB można aktywować usługę dodatkową Internet LTE bez limitu danych za 0 zł, co umożliwia nielimitowany transfer danych w technologii LTE.

Aktywację usługi dodatkowej wykonuje się telefonicznie, dzwoniąc na numer działu obsługi klienta 601102601 lub 2601 z telefonu sieci Plus. Można też skorzystać z serwisu Plus Online (www.plus.pl), bądź złożyć zlecenie w punkcie sprzedaży Plusa. Analogicznie można dezaktywować usługi. Każda z nich to dodatkowy wydatek 10 zł za każdy okres rozliczeniowy.

W ramach promocji abonent może zlecić włączenie usługi Ochrona Internetu, która daje dostęp do trzech licencji na program antywirusowy. Zarządzania licencjami możliwe jest na stronie www.plus.pl/zco. Opłata za korzystanie z tej usługi w każdym okresie rozliczeniowym wynosi 9 zł. Aby ją wyłączyć, abonent musi wysłać bezpłatną wiadomość SMS na numer 80088 o treści USUN OCHRONA7. Usługę można wyłączyć również przez Plus Online lub dzwoniąc do działu obsługi klienta na numer 601102601 (2601 z telefonu w sieci Plus). Szczegółowe informacje o usłudze są dostępne na stronie www.ochronainternetu.pl

W ramach tej oferty operator umożliwia klientom zakup urządzeń potrzebnych do transferu danych w promocyjnych cenach, na raty. Abonentowi, który zawarł umowę z opcją zakupu modemu przysługuje prawo do rozwiązania umowy w ciągu trzynastu dni od aktywacji karty SIM, bez ponoszenia karnej opłaty.

Podsumowanie

Oferta dostoswana do potrzeb abonentów mobilnych i stacjonarnych usług internetowych. Pakiety danych są duże, choć trzeba za nie sporo zapłacić. Istotna jest opcja dokupienia usług gwarantujących transfer danych po wykorzystaniu limitów pakietu. Plus oferuje także usługi telewizyjne w ramach ipli oraz odpłatna ochronę antywirusową. Oferta sprzedaży urządzeń komunikacyjnych budzi wątpliwości, jeśli operator ostrzega w umowie, że mogą one samodzielnie udostępniać dane użytkownika.

Co nam się podoba

duże pakiety danych
10 zł zniżki opłaty abonamentowej za e-faktury
możliwość nabycia modemu
możliwość rozłożenia ceny modemu na 24 raty
możliwość zawarcia umowy testowej (na 13 dni)
dostępność ochrony antywirusowej

Co nam się nie podoba

Wysoki koszt abonamentu
Niektóre z urządzeń oferowanych przez Plusa mogą inicjować połączenia o podwyższonej opłacie lub przekazywać osobom trzecim zgodę abonenta na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top