Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Elastyczny MIX6 z Internetem

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Plus.

Jedną z największych wad Elastycznego Mix6 jest brak atrakcyjnego pakietu internetowego w ramach zobowiązania. Wada ta jest szczególnie dotkliwa w przypadku oferty ze smartfonami w promocyjnych cenach. Plus jednak naprawił swój błąd tworząc Elastyczny Mix6 z Internetem.

Charakterystyka Plus Mix6 z Internetem

Klienci Elastycznego Mix6 z Internetem mają do wyboru trzy taryfy z telefonem w promocyjnej cenie, w których obligatoryjne doładowania to 30, 40 lub 50 zł. Niestety, po pierwszych 12 zasileniach użytkownik musi podjąć decyzję. Albo kolejne 12 doładowań będzie w dwukrotnie wyższej kwocie niż początkowo (60, 80 lub 100 zł), albo zobowiązanie wydłuży się do w sumie 36 zasileń zostając przy kwocie początkowej. W obu przypadkach konieczna do uiszczenia suma pieniędzy jest taka sama, więc można przyjąć, że niniejszy mix jest trzyletni. Niestety, po przeanalizowaniu sumaryczny koszt cen telefonów razem z zobowiązaniem okazuje się, że Elastyczny Mix6 z Internetem jest w wielu przypadkach mniej opłacalny niż jego standardowy odpowiednik, czyli Mix6 z pakietem MB na próbę.

Cennik Plus Mix6 z Internetem

Stawki za rozmowy i SMS-y różnią się w zależności od obligatoryjnej kwoty doładowania. W przypadku najtańszej taryfy (30 zł) za minutę połączenia użytkownik płaci 0.39 zł. To niezbyt korzystna stawka, która znacznie ustępuje ofertom na kartę (np. Więcej w Plusie). Natomiast wyższe zobowiązania umożliwiają telefonowanie za 0.29 zł za minutę, co jest pewnym standardem. Cena za SMS-a jest niezmienna i w każdej taryfie wynosi niezbyt atrakcyjne 0.19 zł. Jeśli więc komuś zależy na tanich wiadomościach tekstowych, to powinien zainteresować się innymi ofertami (np. Dniówka w Heyah, w której za darmo można otrzymać bezpłatne SMS-y do wszystkich na rok).

Internet Plus Mix6 z Internetem

″Internet″ w nazwie oferty może sugerować korzystne stawki za transmisję danych oraz atrakcyjne pakiety. Niestety, nie do końca tak jest. Decydując się na Elastyczny Mix6 z Internetem, klient otrzymuje obowiązkowy pakiet internetowy, który zapewnia od 300 MB do 1.5 GB w zależności od wybranej taryfy. Niestety, są one płatne (od 7 do 15 zł), a opłata za nie pobierana jest z każdego doładowania obligatoryjnego. Trudno też uznać cenę 7 zł za 300 MB za atrakcyjną, aczkolwiek 15 zł za 1.5 GB jest już w miarę korzystne. Trzeba jednak pamiętać, że w Elastycznym Mix6 (bez Internetu) użytkownik ma do dyspozycji jedynie cykliczny pakiet 125 MB za 6 zł, po dezaktywacji którego klient rozliczny jest zgodnie z cennikiem (aż 5.01 zł za 1 MB).

Problem polega jednak na tym, że po zużyciu pakietu, użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, czyli płaci niesamowicie wysokie 5.01 zł za 1 MB, co naraża go na bardzo wysokie koszty. W tym przypadku znacznie korzystniejszym rozwiązaniem byłby tzw. bezpieczny Internet, czyli darmowa transmisja o skrajnie ograniczonej szybkości po wykorzystaniu paczek danych.

Bonusy Plus Mix6 z Internetem

Użytkownik zobowiązany jest do wykonania pierwszego doładowania w wysokości 10 zł w ramach aktywacji konta. Kwotę tę może następnie wykorzystać na dowolne usługi wymienione w cenniku dla taryfy Mix6 dla Abonentów Plus Mix. Osoby, które przeniosły numer do Plusa i skorzystały z tej oferty ponoszą opłatę w wysokości 12.30 zł, której jednak nie można w żaden sposób wykorzystać. Jednak w zamian za migrację klient otrzymuje bonusy, które są automatycznie przyznawane w ramach pierwszych 6 zasileń obligatoryjnych. Kwota prezentu zależy od wybranej taryfy i jest równa wartości kontraktowego doładowania (tzn. 30, 40 lub 50 zł). Z otrzymanych środków można korzystać przez 31 dni od dnia zasilenia.

Warto też wspomnieć o haśle „Gadasz tak tanio, jak w kraju”. Jest ono powiązane z ceną za minutę połączenia lub wysłanego SMS-a w Unii Europejskiej (0.29 zł). Jest to jednak stawka po aktywacji jednego z kilku pakietów, które trzeba uprzednio włączyć. Paczki te nie są darmowe (np. 48-godzinna kosztuje aż 5 zł), więc trzeba przeanalizować, czy w ogóle opłaca się je uruchamiać.

Plus zdecydował się na bardzo oryginalny (aczkolwiek nieszczególnie praktyczny) bonus dla abonentów Oferty Elastycznej – pakiet 2000 MMS-ów w Plusie. Usługa ma charakter jednorazowy i nie odnawia się co miesiąc. Po upływie 1116 dni niewykorzystane MMS-y przepadają. Niestety, nie można ich zamienić na wiadomości tekstowe, a ze względu na mniejszą popularność MMS-ów, raczej ciekawszym rozwiązaniem byłby pakiet SMS.

Podsumowanie

Niestety trudno pozytywnie ocenić niniejszą ofertę. Długi okres zobowiązania (o ile kwota obligatoryjnych doładowań nie zostanie podwojona), niezbyt atrakcyjne i stosunkowo niewielkie pakiety internetowe, bardzo wysoka cena za transmisję danych, co najwyżej standardowe stawki za rozmowy i SMS-y. Niełatwo dopatrzyć się czegoś pozytywnego wśród powyższych cech. Z drugiej jednak strony, jedną z nielicznych zalet tej oferty są niższe początkowe ceny telefonów w porównaniu do Mix6 z pakietem MB na próbę. Natomiast w odniesieniu do Elastycznego Mix6 (bez Internetu) klient ma do dyspozycji znacznie atrakcyjniejsze pakiety danych.

Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić możliwość nabycia urządzenia w promocyjnej cenie, to znacznie bardziej opłacalny może okazać się np. abonament Heyah non stop (29 zł miesięcznie) z darmowymi rozmowami do wszystkich lub ewentualnie podobny Red Bull Mobile Energy bez telefonu. Natomiast osoby, które cenią sobie brak umów i długoterminowych zobowiązań powinny zainteresować się np. Plush w Plusie lub JUMP! na kartę w T-Mobile, w którym za 35 lub 40 zł miesięcznie klient ma m.in. darmowe nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich oraz Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close