Analiza Formuła Junior Box Mix

analiza-formula-junior-box-mix

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Play.

Dzieci to świetni odbiorcy reklam. Nie analizują i nie poddają w wątpliwość przekazu, a przed świętami stają się dodatkowo podatne na telewizyjne sugestie. Play postanowiło to wykorzystać i pod przykrywką ładnego opakowania oraz nowych smartfonów odświeżyło niektóre ze swoich ofert, dodając do nich kilka ciekawych cech. Poza abonamentem Formuła Junior Box Rodzina oraz ofertą na kartę Formuła Junior Box na kartę, operator przygotował też specjalną edycję mixa.

junior-box6-Copy-1-850x399 Formuła Junior Box Mix

Charakterystyka Play Formuła Junior Box Mix

Formuła Junior Box Mix bardzo przypomina standardowe mixy Play, z wyjątkiem faktu, że oferta nie jest dostępna w wersji bez telefonu. Klient ma do wyboru dwa warianty cenowe minimalnego doładowania – 30 i 50 zł. W obu przypadkach zobowiązanie obejmuje 24 zasilenia powyższymi kwotami lub wyższymi. Jedynymi różnicami między taryfami są stawki za minutę połączenia oraz ceny telefonów. W przeciwieństwie do starych mixów w Play klient nie może wybrać obligatoryjnego pakietu. Zamiast niego trzeba uiszczać opłatę w wysokości 30 zł za obowiązkową paczkę, która obejmuje: nielimitowane rozmowy w Play, 100 minut i SMS-ów do wszystkich sieci ora pakiet 1 GB. Oznacza to, że w niższej taryfie niepozostanie żaden pakiet złotówek do wykorzystania, a w droższej jedynie 20 zł. Warto też zauważyć, że w standardowej Nowej Formule Mix z Internetemw wersji za 30 zł dodatkowo otrzymuje się nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a w wariancie za 50 zł o 100 minut więcej oraz 2 GB Internetu. Niestety, w porównaniu do identycznych warunków w Formuła Junior Box na kartę, Junior Box Mix 30 jest aż o 17 zł droższy! Oczywiście, większość tej kwoty jest przeznaczona na „spłatę” telefonu. Nie zmienia to jednak faktu, że bardziej kalkuluje się wariant na kartę (po przeliczeniu cen telefonów i różnicy w opłacie za pakiet cykliczny w skali zobowiązania).

Najbardziej charakterystyczną cechą Junior Box Mix są kartonowe opakowania, w których znajdują się karta SIM, wybrane urządzenie (wybór jest większy niż w wariancie na kartę, jednak mniejszy niż w przypadku wersji abonamentowej) oraz kilka gadżetów (m.in. smycz oraz breloczek). Ten aspekt jest wyraźnym ukłonem w stronę dzieci, które mają być głównym odbiorcą niniejszej oferty. Świadczą o tym też dodatkowe usługi, które zostały opisane w dalszej części tekstu.

Cennik Play Formuła Junior Box Mix

W przypadku tańszej taryfy, połączenia do wszystkich sieci (z wyjątkiem Play) kosztują aż 0.39 zł za minutę i chociaż jest to taka sama stawka jak w przypadku Nowy Jump Mix w T-Mobile, to i tak jest to znacznie więcej niż w przypadku większości ofert na polskim rynku i np. Formuły Junior Box na kartę. Natomiast w taryfie za 50 zł kwota ta spada do standardowych, jak na polskie realia, 0.29 zł. W przypadku SMS-ów stawka jest taka sama w obu zobowiązaniach i wynosi 0.18 zł. To niezbyt atrakcyjnie, zważywszy na fakt, że np. w Nju z rachunkiem kwota ta jest o połowę niższa. Żeby obniżyć nieco koszty można natomiast za darmo aktywować nielimitowane SMS-y wewnątrz sieci (kod *188#), które są od razu dostępne np. w Formule Junior Box na kartę.

junior-box6-Copy-1-850x399 Formuła Junior Box Mix

Internet w Play Formuła Junior Box Mix

Klient w ramach cyklicznego pakietu otrzymuje paczkę 1 GB Internetu. Po jej wykorzystaniu dalsza transmisja danych jest bezpłatna, ale spowolniona do zaledwie 8 kb/s. Taka prędkość umożliwia w miarę komfortowe korzystanie z tekstowych komunikatorów internetowych, ale jest zbyt powolna, by wygodnie przeglądać strony internetowe, serwisy społecznościowe itp. Dla zobrazowania, przy tej prędkości pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) w najczęściej spotykanej jakości zajmuje ok. 21 godzin! Niemniej, mechanizm chroni użytkownika (w założeniu dziecko) przed nieświadomym wykorzystaniem środków zgromadzonych na koncie.

By przywrócić standardową szybkość transmisji danych po zużyciu 1 GB, konieczne jest aktywowanie dodatkowego pakietu 1 GB w kwocie 15 zł. Jest to standardowa opłata dla większości operatorów dla ofert mix, jednak niezbyt atrakcyjna cena porównując do ofert na kartę np. kosztuje 1 GB 9 zł w Play na kartę.

Pakiety w Play Formuła Junior Box Mix

Klient może skorzystać z kilku dodatkowych pakietów, które obniżają koszty usług telekomunikacyjnych. Są to m.in.: darmowe nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci za 5 zł na jeden dzień lub 15 zł na 5 dni. Niestety, trudno uznać je za atrakcyjne pakiety, gdyż utrzymanie ważności drugiej z usług przez cały miesiąc kosztuje aż 90 zł! Warto też wspomnieć, że w przypadku taryfy za 30 zł całe doładowanie kwotą kontraktową zostaje przeznaczone na cykliczny pakiet.

junior-box6-Copy-1-850x399 Formuła Junior Box Mix

Bonusy w Play Formuła Junior Box Mix

Stop Spam i Blokada Premium

Obie usługi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa dziecka i portfela jego opiekunów. Darmowy „Stop Spam” zabezpiecza numer przed otrzymywaniem SMS-ów o konkursach, promocjach itp. Za to „Blokada Premium” uniemożliwia wysyłanie wiadomości na numery o podwyższonej opłacie (tzw. numery premium, czyli np. konkursy oraz płatne dodatki w grach mobilnych). Usługi mogą okazać się całkiem przydatne i w telefonie dziecka faktycznie być nieocenione. Trudno jednak uznać je za decydujące podczas wyboru abonamentu dla pociechy, tym bardziej, że Orange, Plus i T-Mobile oferują podobne opcje, a w innych ofertach Play funkcję tę można włączyć dodatkowo.

junior-box6-Copy-1-850x399 Formuła Junior Box Mix

Bezpieczna Rodzina

To mocno promowana usługa, która pełni funkcję systemu namierzania konkretnego użytkownika na podstawie odbiornika GPS w jego telefonie. Niestety, by działała, konieczna jest ciągła praca moduł, co negatywnie wpływa na czas pracy na baterii urządzenia. Ponadto, po wyłączeniu GPS-a namierzenie dziecka (użytkownika) nie jest możliwe. Szkoda, że operator nie zdecydował się na system przybliżonego lokalizowania na podstawie nadajników GSM. Co gorsza, usługa jest darmowa jedynie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie kosztuje aż 19.99 zł miesięcznie (w sumie 359.82 zł)! Cena ta zakrawa wręcz o absurd, skoro w sklepach z aplikacjami są darmowe programy tego typu (aczkolwiek najczęściej po angielsku). Ponadto, w ramach powyższej opłaty użytkownik dostaje program do wzywania pomocy w awaryjnych sytuacjach. Jednak także w tym przypadku w sklepach z aplikacjami można znaleźć dla niego darmowe alternatywy.

Podsumowanie

Junior Box Mix, to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom telefon wraz ze stosunkowo niedrogą taryfą. Największą zaletą oferty są nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci oraz dedykowane pakiety takie jak „Bezpieczna Rodzina” oraz ” Stop Spam i Blokada Premium”. Jeśli jednak zestawić tego mixa z Nową Formułą Mix z Internetem, to okazuje się, że standardowa oferta ma znacznie więcej do zaoferowania. Wariant za 30 zł dodatkowo zapewnia nielimitowane SMS-y i MMS-y, a opcja za 50 zł poza darmowymi SMS-ami i MMS-ami daje 200 minut oraz aż 2 GB Internetu. Dodatkowo, ciekawszym rozwiązaniem może się okazać Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem, która umożliwia nabycie telefonu w dużo niższej cenie.

junior-box6-Copy-1-850x399 Formuła Junior Box Mix

Szukając ciekawego rozwiązania dla dziecka warto także spojrzeć na Nowy Jump Mix w T-Mobile, gdzie już za 25 zł w ramach zobowiązania dostępne są nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci. Korzystna wydaje się być także taryfa Plush Mix 50 z rozmowami i SMS-ami bez ograniczeń, ale bez pakietu internetowego. Natomiast osobom, którym głównie zależy na stałych miesięcznych kosztach to spodoba się zapewne świetna oferta Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz aż 2 GB Internetu. Niestety, w tym przypadku trzeba by nabyć telefon na wolnym rynku.

Mimo wszystko, Junior Box może zachęcić niejedną osobę, ale znacznie lepiej uczyni to w wersji na kartę i jako dodatek do abonamentu, bo w wersji mix jest mniej korzystny niż standardowe oferty Play.

Co nam się podoba

Nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci umożliwiają swobodny kontakt z bliskimi
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich w wszystkich taryfach
Odnawialne co miesiąc paczki darmowych minut
Atrakcyjne pakiety internetowe wliczone w zobowiązanie
Nielimitowany Internet LTE przez 6 miesięcy
Tzw. bezpieczny Internet chroni przed wysokimi kosztami transmisji danych
Atrakcyjne dodatkowe usługi pozwalające obniżyć koszty połączeń
Duży wybór telefonów
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu obniża całkowitą liczbę doładowań w zobowiązaniu
Możliwość wybrania innego urządzenia zamiast smartfona
Po wygaśnięciu ważności doładowania można nadal SMS-ować i rozmawiać w Play za 0 zł do końca ważności połączeń wychodzących
Darmowe, domyślnie włączone usługi „Stop Spam” i „Blokada Premium”
Kilka bonusów w opakowaniu (breloczek i smycz)
Zestaw pakowany jest w ładnym pudełku

Co nam się nie podoba

Wiele ofert na kartę oferuje większe korzyści za znacznie mniejsze kwoty
Okrutnie wolna transmisja danych (8 kb/s) po zużyciu pakietu internetowego
Płatne połączenia z biurem obsługi klienta (0.29 zł za minutę)
Niewykorzystane darmowe minuty nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu nie zwalnia z obligatoryjnych zasileń w kolejnych miesiącach
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Konieczność doładowywania konta kwotą minimalną co najmniej raz w miesiącu
Usługa „Bezpieczna Rodzina” kosztuje aż 4.92 zł tygodniowo po pierwszych sześciu miesiącach
Żerowanie na dziecięcej naiwności w reklamach
Taryfa 30 zł: Wysoka cena połączeń

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top