Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Heyah Taryfa pakietowa

Kilkuletnia Taryfa Pakietowa w sieci Heyah składa się z pakietów, które można aktywować w zależności od potrzeb. W ramach dostępnej dla niej promocji „Wybieraj Przebieraj” możliwe jest aktywowanie dodatkowych usług obniżających koszty.

Banner Taryfa Pakietowa

Charakterystyka Heyah – Taryfa Pakietowa

Swego czasu główną zaletą ofert na kartę były liczne pakiety obniżające ceny usług, które różniły się od siebie wielkością oraz cenami. Teraz jednak wiodącym trendem u operatorów jest oferowanie nielimitowanych połączeń oraz SMS-ów do wszystkich sieci, przez co Taryfa Pakietowa straciła na swojej atrakcyjności. Może ona jednak zainteresować osoby poszukujące tańszego kontaktu z rodziną znajdującą się za granicą. To właśnie dla nich operator obniżył stawki głównie do tych państw, do których zwykle emigrują Polacy (np. Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz USA). Pomyślano też o sąsiadach Polaków ze wschodu, a także o największych grupach imigracyjnych – Wietnamczykach i, w mniejszym stopniu, Chińczykach.

Cennik Heyah – Taryfa Pakietowa

Niestety, po tej cesze widać, że jest to mocno niedzisiejsza oferta. Aż 0.69 zł za minutę połączenia poza Heyah i 0.60 zł we własnej sieci! Dla porównania, w większości ofert na kartę dostępnych na polskim rynku ta cena to 0.29 zł. Trochę lepiej, aczkolwiek nadal niespecjalnie wypada koszt SMS-a, który wynosi 0.20 zł (do wszystkich sieci) lub 0.03 zł w Heyah. Należy jednak mieć na uwadze, że kilka ofert (np. Play na kartę) oferuje w standardzie darmowe nielimitowane wiadomości tekstowe we własnej sieci, więc bardzo niska stawka za SMS-y w Heyah nie jest dziś szczególnie atrakcyjna.

taryfa pakietowa

Internet w Taryfie Pakietowej od Heyah

Pakiety internetowe dostępne w Heyah nie są powalające. Widać tutaj niedostosowanie oferty do potrzeb klientów aktywnie korzystających ze smartfonów.

Mimo, że Heyah gwarantuje „bezpieczny internet” to jego warunki i cena mocno odstają od realiów i ofert innych operatorów. W przypadku skorzystania z inetrnetu w telefonie abonent nie zapłaci więcej niż 9 zł miesięcznie i to bez konieczności włączania jakichkolwiek pakietów. Tylko diabeł tkwi szczegółach, a mianowicie za wykorzystanie do 10 MB operator pobierze z konta 3 zł, a powyżej 10 MB do 100 MB 6 zł. Ilość internetu nie powala na kolana. Tego typu oferty były aktualne kilka lat temu, kiedy dostęp do internetu w telefonach nie był jeszcze tak powszechny. W teraźniejszych ofertach operatorów za 6 zł klient może liczyć na co najmniej 1 GB internetu.

Oprócz bezpiecznego internetu klient ma możliwość wyboru pakietu dodatkowego, tak aby „pozbyć” się drogiego bezpiecznego internetu:

– pakiet internetowy 50 MB za 5 zł na 30 dni, kod aktywacyjny: *125*7*21#;

– pakiet internetowy 250 MB za 10 zł na 30 dni, kod aktywacyjny: *125*7*22#;

– pakiet internetowy 500 MB za 12 zł na 30 dni, kod aktywacyjny: *125*-7*23#;

– pakiet internetowy 1 GB za 15 zł na 30 dni, kod aktywacyjny: *125*7*24#.

Kompletnie niedostosowana oferta pakietów internetowych nie będzie zachęcała, szczególnie młodych osób, do skorzystania z oferty. Dla porównania w Play w ofercie Unlimited na kartę pakiet 2 GB internetu na miesiąc kosztuje 9 zł. To cenowo o 3 zł mniej od pakietu 500 MB, a pakietowo 1,5 GB internetu więcej.

Pakiety w Heyah – Taryfa Pakietowa

Spory wybór dodatkowych pakietów w Taryfie Pakietowej jest jej duża zaletą.

Użytkownik może wybierać spośród wielu dodatkowych pakietów:

Nielimitowane rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych za 24,99 zł na 30 dni. Usługa zostanie aktywowana po wpisaniu bezpłatnego kodu *140*250#;

Taniej do wszystkich to usługa, dzięki której klienci będą mogli obniżyć koszty rozmów do 25 gr za minutę i SMS-ów za 15 gr za SMS-a. Wystarczy doładować konta za minimum 30 zł i bezpłatnie uruchomić usługę krótkim kodem *112*2#. Jeśli konto nie jest doładowywane kwotą 30 zł również istniej możliwość uruchomienia usługi. Wtedy jej miesięczny koszt to 5,95 zł. Pakiet tańszych minut w przypadku braku doładowań w wysokości 30 zł uruchamia się za pomocą krótkiego kodu: *113*2#.

– Pakiety minut do wszystkich sieci: 30 minut do wszystkich sieci za 5 zł na 30 dni (usługa uruchamiana kodem: *100*95*1#); 60 minut do wszystkich sieci za 10 zł na 30 dni (kod: *100*95*2#); 120 minut do wszystkich sieci za 15 zł na 30 dni (kod: *100*95*3#); 300 minut do wszystkich sieci za 20 zł na 30 dni (kod: *100*95*4#).;

– Pakiety nielimitowanych rozmów do Heyah i T-Mobile: opcja na 7 dni za 5 zł (kod: *100*197# oraz wariant na 30 dni za 10 zł  (kod: *100*19#);

Nielimitowane rozmowy z wybranym numerem z Heyah: pakiet będzie bezpłatny przy doładowaniach za 30 zł (kod aktywacyjny: *112*1*9-9cio cyfrowy numer telefonu#). W przypadku braku doładowań za 30 zł usługę można aktywować odpłatnie za 5,95 zł miesięcznie (kod: *113*1*9-cio cyfrowy numer telefonu#);

Pakiet Taniej do Heyah i na stacjonarne: pakiet rozmów do Heyah i na stacjonarne obejmuje 50 minut za 5,55 zł, co daje 11 gr za minutę. Pakiet aktywuje się po wpisaniu krótkiego kodu: *115*2#;

Pakiet SMS-ów do wszystkich sieci to dwie możliwości: 500 lub 1000 SMS-ów do wszystkich sieci. 500 SMS-ów do wszystkich sieci kosztuje 5 zł i jest ważny przez 30 dni, a jego uruchomienie następuje po wpisaniu w telefonie kodu: *100*96*1#. Natomiast wariant 1000 SMS-ów do wszystkich sieci to koszt 10 zł na 30 dni, a uruchamiany jest krótkim kodem: *100*96*2#;

Magiczny pakiet 25 minut zamiennych na 1000 SMS-ów. Pakiet jest ważny przez 30 dni i kosztuje 5,55 zł. Pakiet zostaje aktywowany kodem: *115*1#;-

–  Pakiet tańszych połączeń międzynarodowych. Dla odmiany, ceny rozmów do wybranych państw  za granicę są bardzo atrakcyjne:

Tańsze rozmowy za granicę

Co ważne, nie trzeba aktywować żadnych pakietów, aby móc rozmawiać z wybranymi państwami taniej. Operator automatycznie nalicza niższą opłatę.

Konto ważne (nie)zawsze

Heyah oferuje rok ważności konta po każdej rozmowie. Co to dokładnie oznacza? Wystarczy aktywnie korzystać z usług Heyah i uruchomić usługę „Rok ważności konta po każdej rozmowie” kodem *100*68*1#. Jedynym mankamentem jest to, że pierwsza aktywacja usługi wynosi 5 zł, a po 30 dniach zostanie pobrana opłata w wysokości 3 zł miesięcznie. W innych sieciach już dawno odstąpiono od pobierania opłat za „rok ważności konta”, a nawet coraz więcej telekomów decyduje się na poszerzenie ofert o „dożywotnią” ważność konta.

Podsumowanie

Pamiętająca dawne czasy królowania pakietów, Taryfa Pakietowa kojarzy się z ofertami o prostej mechanice działania, których najważniejszym elementem były dodatkowe paczki i usługi. Niestety, dla wielu pamiętanie o ich ważności i stanie może być zbyt uciążliwe. Niemniej, Heyah zadbała głównie o użytkowników dzwoniących wewnątrz sieci oraz za granicę. Niestety, pakiety 500 SMS-ów za 5 zł lub 1000 SMS-ów za 10 zł nie wydają się dziś zbyt atrakcyjne, gdyż sporo innych ofert zapewnia nielimitowane wiadomości tekstowe do wszystkich sieci w podobnych cenach. Na przykład w nowszej Dniówce w Heyah za 0.28 zł dziennie można za darmo rozmawiać z użytkownikami Heyah i T-Mobile.

Oferta ta może się jednak sprawdzić w przypadku osób, które lubią optymalizować koszty i dzwonią przede wszystkim do sieci Heyah i T-Mobile. 10 zł na miesiąc za możliwość wykonywania darmowych połączeń to dosyć atrakcyjna cena. Jeżeli jednak komuś zależy na tym by wewnątrz sieci wszystko było darmowe powinien zwrócić uwagę na np. Play na kartę. Ciekawą alternatywą może się okazać także Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Heyah-nowe-logo

Taryfa Pakietowa może natomiast być całkiem dobrym wyborem dla osób mających rodzinę bądź znajomych za granicą, do których dzwonią sporadycznie. Natomiast użytkownicy, którzy często telefonują poza Polskę, powinni jednak zainteresować się ofertami, w których dostępne są pakiety minut na połączenia międzynarodowe.

Należy też zauważyć, że na oficjalnej stronie taryfy Pakietowej operator sam, na stronie internetowej, zachęca do zmiany taryfy na o wiele korzystniejszą taryfę Dniówka, co jest poniekąd strzałem w stopę i przyznaniem się, że lepiej spojrzeć w stronę innych taryf operatora. Jaki jest sens promowania taryfy, skoro już na samym początku strony pojawia się informacja o zmianie taryfy na inną?

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close