Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Internet na kartę w T-Mobile

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci T-Mobile.

Swego czasu T-Mobile mocno promował swój mobilny Internet Blueconnect. Dziś dawną nazwę zastąpiono jej bardziej przystępnym odpowiednikiem, ale sama oferta nie straciła na atrakcyjności i wyraźnie odróżnia się od bezpośredniej konkurencji (np. Nowy Plus Internet na kartę).

Charakterystyka

Zasada działania Internet na kartę w T-Mobile jest dosyć specyficzna, jak na tego rodzaju ofertę i pod pewnym względem przypomina Dniówka Internet w Heyah. W zamian za mniejsze bonusowe pakiety danych za doładowania (w porównaniu do np. Nowy Play Internet na kartę użytkownik każdego dnia korzystania z Internetu otrzymuje paczkę 250 MB w cenie 2 zł. Znacznie zwiększa to elastyczność oferty i umożliwia wydawanie środków tylko wtedy, gdy użytkownik faktycznie korzysta z mobilnej transmisji danych. Z drugiej strony, taki system ogranicza swobodę korzystania z Internetu, gdyż trzeba zwracać baczniejszą uwagę na zużycie danych w ciągu dnia.

t-mobile-na-karte-2017-starter - Copy

Internet na kartę w T-Mobile jest jedyną obok Nowy Play Internet na kartę na polskim rynku ofertą tego typu, która zapewnia rok ważności konta niezależnie od kwoty doładowania. Data wygaśnięcia połączeń wychodzących to zawsze 365 dni od ostatniego połączenia się z Internetem, dzięki czemu nie trzeba przejmować się doładowaniami, póki użytkownikowi nie kończą się środki na koncie. Jest dość istotna zaleta, gdyż przykładowo w konkurencyjnej Orange Free na kartę trzeba doładować konto kwotą 200 zł żeby utrzymać jego ważność przez 10 miesięcy!.

Cennik

Niestety, w tej kwestii niniejsza oferta wypada bardzo słabo. U innych operatorów internetowe taryfy na kartę mają zazwyczaj takie same stawki za połączenia i SMS-y, jak pozostałe prepaidy danej sieci. Jednak w przypadku T-Mobile trzeba pogodzić się z bardzo niekorzystnymi cenami za rozmowy. Aż 0.77 zł za minutę rozmowy, to wręcz przesada. Trochę bardziej konkurencyjny jest koszt SMS-ów (0.22 zł), ale również w tym przypadku trudno uznać to za atrakcyjną stawkę, szczególnie po porównaniu do 0.09 zł w Nowy Play Internet na kartę. Należy pamiętać, że nie jest to oferta przeznaczona do standardowej komunikacji, tylko głównie do Internetu. Dla porównania Mobile Vikings Internet mobilny w ogóle nie zapewnia możliwości wykonywania jakichkolwiek połączeń.

Internet

Na pierwszy rzut oka oferta Internetu na kartę T-Mobile nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Aż 0.30 zł za transmisję 1 MB, to dziesięciokrotnie więcej niż np. w Nowy Plus Internet na kartę. Powyższa stawka nie ma jednak większego znaczenia, gdyż użytkownik nigdy nie jest rozliczany na jej podstawie. Zamiast tego, po każdym doładowaniu konta kwotą powyżej 25 zł otrzymuje bonusowy pakiet. Od wartości zasilenia zależy jego wielkość, która waha się od 2.5 GB do 4.5 GB. To stosunkowo niewiele (w Nowy Play Internet na kartę doładowanie za 100 zł daje ponad 30 GB), a do tego megabajty ważne są raptem 30 dni. Jednak po ich wykorzystaniu lub wygaśnięciu paczki użytkownik otrzymuje codziennie kolejne 250 MB (o ile korzysta z Internetu), które kosztują 2 zł. W przeliczeniu cena 1 MB danych to niecały grosz! Niestety, niewykorzystane dane nie przechodzą na kolejne dni, więc opłacalność usługi zależy od stopnia jej wykorzystania.

tmobile internet mobilny (9) - Copy

Co ciekawe, do dyspozycji klientów oddano także dodatkowe pakiety danych, które dostępne są np. w taryfach Frii na kartę. Ich rozmiar waha się od 250 MB do 6 GB, w cenach od 5 zł do 30 zł. Internet w T-Mobile na kartę może się więc okazać bardzo dobrą propozycją dla osób, które w różnym stopniu korzystają z mobilnej transmisji danych (np. w jednym miesiącu intensywniej, a w innym mniej). Po wykorzystaniu wszystkich aktywnych pakietów dalsza transmisja jest darmowa, ale operator ogranicza jej prędkość do zaledwie 16 kb/s. Taka przepustowość pozwala na w miarę komfortowe korzystanie z komunikatorów internetowych, ale np. strony internetowe, portale społecznościowe, muzyka, filmy itp. wczytują się okrutnie powoli.

Pakiety

W tej kwestii Internet na kartę w T-Mobile ma niewiele do zaoferowania. Poza pakietami internetowymi, które zostały omówione w poprzednich akapitach, a poza nimi użytkownik nie ma do dyspozycji żadnych usług obniżających koszty. Co gorsza, brakuje też np. Nocnego transferu dostępnego w Plusie lub Play, dzięki któremu transmisja w godzinach nocnych nie wpływa na dzienny zapas transferu i rozliczana jest na podstawie dodatkowych pakietów i na bardzo korzystnych warunkach.

labolatorium_600x413

Podsumowanie

W porównaniu do konkurencji Internet na kartę w T-Mobile jest specyficzną ofertą. Korzystanie z niej może wydawać się bardzo skomplikowane i mniej opłacalne w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Jednak, jeśli użytkownik umiejętnie korzysta z przyznawanych pakiet i np. stosunkowo rzadko, ale intensywnie korzysta z transmisji danych, to może na tej ofercie zaoszczędzić znacznej więcej niż w przypadku Orange Free na kartę. Znaczenie może mieć też aż rok ważności połączeń wychodzących (w tym korzystanie z transmisji danych) po każdym połączeniu się z Internetem, dzięki czemu nie trzeba zaprzątać sobie głowy doładowaniami.

Niestety, atrakcyjność T-Mobile Internet na kartę obniżają bardzo wysokie ceny rozmów oraz SMS-ów, a także brak dodatkowych usług, takich jak dostępny w Nowy Plus Internet na kartę Nocny transfer lub Darmowy Internet LTE w Nowy Play Internet na kartę. Ciekawą alternatywą może okazać się być również Virgin Mobile #DlaMnieSuper, w którym za 59 zł miesięcznie (lub 49 zł w przypadku przenoszących numer), klient otrzymuje darmowe nielimitowane SMS-y i rozmowy do wszystkich (ze stacjonarnymi), a także pakiet internetowy aż 10 GB!

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close