Analizy

Analiza Nowy Plush Mix

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plush nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Plush.

Od początku swojego istnienia Plush sporo namieszał na polskim rynku. Zrobił to nie tylko za sprawą atrakcyjnej reklamy, która została nagrodzona przez naszych czytelników oraz redakcję, ale przede wszystkim za sprawą rewelacyjnej oferty. Zarówno Plush na kartę jak i Plush Mix cieszyły się sporą popularnością. Jednak nawet najlepszą taryfę trzeba od czasu do czasu odświeżyć. Czy zatem Nowy Plush Mix okaże się być równie atrakcyjny jak jego poprzednik?

news-plush-nakarte-850x478 - Copy

Charakterystyka oferty Nowy Plush Mix

W porównaniu do Plush Mix w nowej ofercie zlikwidowano zobowiązanie za 40 zł, tym samym klient ma do wyboru trzy taryfy za 30, 50 oraz 60 zł. Warto zauważyć, że podobne zobowiązania znaleźć można również w ofercie Nowa Formuła Mix z Internetem w Play. Mechanizm działania oferty jest dokładnie taki sam jak dla większości mixów. Abonent zobowiązuje się zasilać konto kwotą kontraktową w zamian za co otrzymuje określone usługi oraz smartfona w promocyjnej cenie. Dodatkowo, doładowanie nie pokrywa w całości pakietów (poza najwyższą taryfą), dzięki czemu klientowi co miesiąc pozostaje kwota, którą może wykorzystać np. na rozmowy lub SMS-y. Z każdego pakietu można także w każdej chwili zrezygnować, jak również w każdym momencie można dokupić usługę, która jest dostępna np. w wyższym zobowiązaniu, co sprawia, że cała oferta prezentuje się bardzo elastycznie i abonent może ją dostosować do własnych potrzeb. W każdej taryfie dostępny jest także wariant bez telefonu i w takim przypadku dodatkowo do każdego doładowania klient otrzymuje 50 % jego wartości w postaci pakietu złotówek. Co więcej w wersji bez urządzenia umowa zawierana jest na 18, a nie 24 miesiące jak to ma miejsce w standardowym zobowiązaniu.

Nowy Plush Mix 30

W ramach tej taryfy abonent otrzymuje 300 minut do wszystkich sieci, które niestety nie przechodzą na kolejny miesiąc oraz 1 GB Internetu. Koszt pakietów wynosi 25 zł, co oznacza, że klientowi pozostaje 5 zł do wykorzystania np. na SMS-y, których w tym zobowiązaniu brakuje. Brakuje również zniżek na rozmowy wewnątrz sieci, jakie oferuje np. Nowy Jump Mix na liczbę doładowań w taryfie za 35 zł lub Play w Nowej Formule Mix z Internetem za 30 zł, który oprócz darmowych rozmów wewnątrz sieci zapewnia także nielimitowane wiadomości tekstowe do wszystkich operatorów.

plush_mix_2912 - Copy

Nowy Plush Mix 50

W tym zobowiązaniu klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci za 35 zł oraz 1 GB Internetu za 10 zł. Oznacza to, że podobnie jak w niższej taryfie, tak samo tutaj abonentowi pozostaje 5 zł miesięcznie. Darmowe połączenia wyglądają bardzo korzystnie i nie ma ich w konkurencyjnych ofertach Play i T-Mobile. Dużo taniej wychodzą jednak w Zetafonie przy taryfie Orange Yes, gdzie można już je mieć za 25 zł miesięcznie.

Nowy Plush Mix 60

To najdroższa i zarazem najbardziej kompletna propozycja w całym Nowym Plush Mix. Jest to również jedyne zobowiązanie, w którym koszt pakietów pokrywa się w całości z wartością kontraktowego doładowania. Dostępne są tu nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci za 35 zł, 2 GB Internetu za 15 zł oraz nielimitowane SMS-y do wszystkich za 10 zł. Warto zauważyć, że taryfa przypomina już bardziej abonament, a nawet wypada korzystniej niż np. Smart Plan Halo w Orange, w którym za 59.98 zł (przy wyborze e-faktury) za nielimitowane rozmowy trzeba zapłacić dodatkowe 10 zł. Również ani Nowy Jump Mix na liczbę doładowań w T-Mobile ani Nowa Formuła Mix z Internetem w Play nie zapewniają podobnych korzyści jak Nowy Plush Mix 60.

Cennik w Nowy Plush Mix

W najwyższym zobowiązaniu klient poniesie jedynie koszt wysłania MMS-a, który wynosi jedynie 0.19 zł, czyli znacznie mniej niż ma to miejsce np. w Smart Plan Mix w Orange, w którym taka usługa kosztuje 0.40 zł. W taryfie za 50 zł trzeba się także liczyć z kosztem SMS-a, który wynosi również 0.19 zł, czyli w miarę standardowo, ale znacznie drożej niż np. 0.09 zł w Play na kartę. Dodatkowo w najniższym wariancie cena za minutę po wykorzystaniu pakietu wynosi 0.29 zł, co jest ogólnie przyjętym standardem, chociaż lepiej wypada np. w White Mobile na kartę, w którym stawka wynosi raptem 0.17 zł.

plush (7) - Copy

Internet w Nowy Plush Mix

To element, który najbardziej odróżnia Nowy Plush Mix od starej oferty. Każdy wariant cenowy zapewnia paczkę Internetu ( 1 lub 2 GB ). Po wykorzystaniu tego pakietu włącza się tzw. lejek, który sprawia, że transmisja jest darmowa, ale zwalnia do 32 kB/s. Jest to trochę większa prędkość niż w np. Nowej Formule Mix z Internetem, ale to nadal zbyt mało, by zapewnić komfortową obsługę wirtualnej sieci. Korzystanie z komunikatorów nie sprawia co prawda większych problemów, ale wczytanie jakiejkolwiek strony trwa koszmarnie długo.
Żeby zatem odzyskać standardową szybkość Internetu koniecznym jest wykupienie jednego z dostępnych pakietów:

– 500 MB za 10 zł
– 1 GB za 15 zł
– 2 GB za 20 zł

Jest to w miarę standardowy cennik, jednak nieco gorszy niż ma to miejsce np. w przypadku Heyah Smart, w którym 1 GB kosztuje 10 zł, a za 20 zł otrzyma się nie 2 lecz 3 GB.

Pakiety w Nowy Plush Mix

Pozostające do wykorzystania 5 zł w dwóch niższych taryfach nie wystarcza jednak na wykup bardziej atrakcyjnych pakietów i w tej cenie dostępne jest tylko 200 minut na numery stacjonarne ważne 30 dni. Mimo wszystko jest jednak kilka usług, które realnie obniżają koszty, na które warto zwrócić uwagę:

– pakiet 300 minut na numery komórkowe za 15 zł, czyli 0.05 zł za minutę
– bezpłatne rozmowy we własnej sieci za 10 zł
– nielimitowane darmowe SMS-y za 10 zł
– bezpłatne rozmowy z numerami komórkowymi za 35 zł

Warto zauważyć, że ceny pakietów wyglądają atrakcyjnie i w takim przypadku korzystnym może okazać się doładowanie konta, tylko po to by wykupić jedną z usług dodatkowych. W ogólnym rozrachunku wykupienie np. dodatkowych 300 darmowych minut lub nielimitowanych SMS-ów wyjdzie znacznie taniej niż korzystanie ze standardowego cennika.

Bonusy

Klienci, którzy zdecydują się na Nowy Plush Mix i przeniosą swój numer od innego operatora, otrzymują całkiem atrakcyjny bonus w postaci dodatkowych 50% do kwoty obligatoryjnego doładowania przez pierwsze sześć zasileń (daje to od 90 do 180 zł). Kolejny bonus, który jednak wszyscy użytkownicy dostają jest natomiast pakiet 4000 darmowych MMS-ów do wykorzystania w Plusie przez cały okres umowy. Niestety, ze względu na ograniczenie wyłącznie we własnej sieci, bonus ten dla większości użytkowników może okazać się niezbyt praktyczny. Miłym dodatkiem, zwłaszcza dla młodszych osób, jest za to bezpłatny dostęp do Facebooka oraz Instagrama.

plush (5) - Copy

Podsumowanie

Play wprowadzając na rynek Nową Formułę Mix z Internetem rozpoczął proces zacierania granic pomiędzy abonamentem a mixem. W ten sam trend włącza się Plus ze swoim Nowym Plush Mix. Co więcej taryfa za 60 zł jest obecnie nie tylko jednym z najatrakcyjniejszych mixów, ale również pod wieloma względami przewyższa niektóre konkurencyjne oferty abonamentowe. Jeżeli dodać do tego atrakcyjne pakiety internetowe oraz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w zobowiązaniu za 50 zł, to okaże się, że „zbereźny misiek” może być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, tych którzy nie chcą wiązać się umową abonamentową, ale też poszukują czegoś innego niż klasyczny prepaid.

O ile jednak Nowy Plush Mix 60 na tle bezpośrednich rywali wypada wręcz rewelacyjnie, tak niższe zobowiązania nie wyglądają już tak korzystnie. W taryfie za 50 zł brakuje np. darmowych SMS-ów i pod tym względem lepszym wyborem może okazać się być np. Nowa Formuła Mix z Internetem w Play. Zaś w najniższym zobowiązaniu brakuje zniżek na połączenia wewnątrz sieci i pod tym względem lepiej wypada np. Nowy Jump Mix na liczbę doładowań w T-Mobile. Chociaż oferta Plus wygląda na bardzo elastyczną to znacznie większą swobodę zapewnia np. Zetafon w Orange. Również osoby, które nie potrzebują nowego telefonu bardziej od 50 % doładowania w omawianym mixie przekonać może Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu. Natomiast klienci, którym bliższa była stara oferta Plush Mix zawsze mogą wybrać Plus Mix 7, który oferuje dokładnie to samo.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close