Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Nowy Simplus

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Plus.

Jedna z najstarszych i najbardziej znanych ofert na kartę na polskim rynku. Obecnie zastąpiono ją taryfami Więcej, ale nadal ma ona swoich zwolenników. Spuścizną po niej jest też wiele ciekawych reklam swego czasu, np. parodiujących znane filmy. Nowy Simplus to klasyczna oferta na kartę, która opłacalność zależy od aktywnych pakietów oraz stażu danego użytkownika.

Charakterystyka Nowy Simplus na kartę

Nowy Simplus nie jest jedyną ofertą, w której cennik zależy od stażu, ale w tym przypadku różnica w stawkach potrafi być wyjątkowo duża. Zmiany cen następują po 90 oraz 180 dniach od aktywacji karty. Należy jednak pamiętać, że Nowy Simplus jest już niedostępny dla nowych klientów. Dlatego większość korzystających z niego abonentów rozliczanych jest na podstawie najkorzystniejszych (co nie oznacza, że ogólnie korzystnych) stawek. Oferta umożliwia aktywację licznych pakietów i usług obniżających koszty, aczkolwiek najczęściej nie odnawiają się one automatycznie, więc użytkownik musi kontrolować ich stan. Nie jest to więc dobra oferta dla osób, które nie przykładają wagi do terminów ważności usług oraz np. liczby pozostałych darmowych SMS-ów.

Cennik Nowy Simplus na kartę

Niestety, pod względem stawek Nowy Simplus jest mocno przestarzały. Cena za minutę połączenia waha się od 0.59 zł do 0.73 zł, z czego pierwsza dotyczy klientów z co najmniej półrocznym stażem. Szkoda jednak, że nawet ona jest ponad dwukrotnie wyższa niż w przypadku np. Orange Yes Play na kartę lub Więcej w Plusie. Co gorsza, rozmowy z użytkownikami Play i Cyfrowego Polsatu rozliczane są według stawki aż 0.73 zł za minutę!

atl-plus-prepaid-simplus-3

Sytuacja wygląda trochę lepiej w przypadku SMS-ów, które niezależnie od sieci odbiorcy kosztują od 0.15 zł do 0.18 zł (pierwsza stawka dotyczy klientów z minimum półrocznym stażem). Są one w miarę standardowe, ale nawet niższa kwota ustępuje np. ofertom na kartę Play (np. Play na kartę Lubię to!), w których wysłanie wiadomości tekstowej kosztuje zaledwie 0.09 zł. SMS-y po 0.09 zł wysyłać też można w ofercie Plusa Więcej Internetu i SMS-ów.

Internet w Nowym Simplusie na kartę

Trudno polecić niniejszą ofertę osobom, które w telefonie korzystają z mobilnego Internetu. W porównaniu do obecnych na rynku ofert, aż 2.04 zł za transmisję 1 MB danych to bardzo wysoka cena. Do tego dochodzą bardzo nieatrakcyjne pakiety od 25 do 500 MB w cenach od 5 do aż 30 zł! Dla porównania, w Taryfie Frii T-Mobile za 30 zł można kupić dwunastokrotnie większy pakiet, czyli 6 GB.

Pakiety w Nowym Simplusie na kartę

Większość dostępnych w Nowy Simplusie usług obniża ceny połączeń oraz SMS-ów zarówno we własnej sieci. Niestety, nawet wtedy stawki trudno uznać za atrakcyjne. Przykładowo pakiet „Swojaki” umożliwia wybranie do siedmiu numerów w Plusie, z którymi można rozmawiać za 0.39 zł za minutę i SMS-ować po 0.01 zł.

atl-plus-prepaid-simplus-2

Za każdego użytkownika trzeba co trzy miesiące płacić 5 zł, co miesięcznie daje trochę ponad złotówkę. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu konkurencyjnych ofertach można dziś aktywować darmowe nielimitowane SMS-y do wszystkich za ok. 10 zł miesięcznie, a do tego bez włączania czegokolwiek płacić 0.29 zł za minutę połączenia. Poza tym są jeszcze standardowe pakiety dające określoną liczbę minut lub wiadomości we własnej sieci. Niestety, w przypadku komunikacji poza Plusem do dyspozycji użytkownika oddano niewiele usług.

Podsumowanie

Kilka lat temu Nowy Simplus był konkurencyjną ofertą. Jednak dziś trudno ją za taką uznać. Bardzo niekorzystny cennik, brak pakietów gwarantujących nielimitowane, darmowe usługi (np. SMS-y do wszystkich), droga transmisja danych, małe i kosztowne pakiety internetowe itd. powodują, że trudno znaleźć w Nowym Simplusie istotne zalety.

atl-plus-prepaid-simplus-1

Z kretesem przygrywa on z np. w Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie w kwocie 29 zł dostepne są darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich operatorów oraz 2 GB Internetu oraz innymi aktualnymi ofertami na kartę. Z całą stanowczością można uznać, że czasy jego świetności minęły bezpowrotnie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button