Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Orange Free na kartę

Taryfa polecana jest  głównie do korzystania z internetu. Nawet najniższe doładowanie za 5 zł to bonus w postaci 2,5 GB internetu. Poza bonusowym internetem klienci mogą liczyć na atrakcyjne pakiety dodatkowe, które w połączeniu z dużą ilością gigabajtów tworzą całkiem zgrany duet. Czy Orange Free okaże się aż tak ciekawą opcją dla nałogowych „internetoholików”?

Charakterystyka Orange Free

Orange Free jest taryfą dedykowaną przede wszystkim dla osób aktywnie i dużo korzystających            z internetu w telefonie.

Aby skorzystać z taryfy Orange Free należy:

– dla nowych klientów: kupić starter dedykowany dla taryfy Orange Free lub przenieść numer od innego operatora komórkowego;

– dla obecnych klientów chcących przejść na taryfę Orange Free: wpisać krótki kod na klawiaturze telefonu *101*40#. Zmiana taryfy nic nie kosztuje, a środki zgromadzone na koncie przejdą do nowej taryfy.

W przypadku nieskorzystania z dodatkowych pakietów abonenci taryfy będą korzystali z:

–  bonusowego pakietu internetu przyznawanego przez operatora, którego ilość zależy od kwoty doładowania:

Doładowania internet

– nielimitowanych rozmów w Orange.

Pozostałe usługi będą naliczane według stawek operatora:

– 29 gr za minutę połączenia na numery komórkowe i stacjonarne;

– 20 gr za wysłanie jednego SMS-a;

– 40 gr za wysłanie jednego MMS-a.

Dodatkowe usługi dostępne w Taryfie Orange Free

Oprócz sporych pakietów internetu klient ma do wyboru pakiety rozmów bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych:

Pakiet 25 zł miesięcznie

– pakiet 7 zł na 7 dni – włączany krótkim kodem *110*28#, SMS-em o treści START wysyłanym pod numer 239 lub aktywowany on-line. Ważność usługi klient sprawdzi wysyłając SMS-a o treści ILE pod numer 239 lub krótkim kodem *110*34#;

– pakiet jednorazowy za 25 zł na 31 dni – włączany krótkim kodem *110*29#, SMS-em o treści START wysyłanym pod numer 339 lub aktywowany on-line. Ważność konta klient sprawdzi za pomocą SMS-a o treści ILE wysłanego pod numer 339 lub krótkiego kodu *110*34#;

– pakiet cykliczny za 25 zł na 31 dni – włączany krótkim kodem *110*09#, SMS-em o treści START CYKL wysyłanym pod numer 339 lub aktywowany on-line. Ważność konta można sprawdzić za pomocą SMS-a o treści ILE wysłanego pod numer 339 lub krótkim kodem *110*34#.

W taryfie Orange Free dostępne są także pakiety nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci:

rozmowy i smsy

3 miesiące za darmo

Orange stawia na swojego rodzaju mechanizm lojalnościowy dla klientów, polegający na polecaniu usług znajomym.

Wystarczy, że obecny abonent usług na kartę namówi znajomego na przeniesienie numeru z innej sieci przez internet do Orange na kartę, a następnie wyśle darmowego SMS-a pod numer 80156 z numerem telefonu znajomego w treści. Jeśli znajomy przeniesie numer w ciągu 31 dni to zarówno osoba polecająca, jak i osoba polecona otrzymają atrakcyjny bonus na 3 miesiące:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– 100 GB internetu.

Doładowania i  ważność konta

W Orange dostępne są doładowania w kwotach:

–  5 zł – ważne 2 dni;

– 10 zł – ważne 5 dni;

–  30 zł – ważne 31 dni;

–  50 zł – ważne 93 dni;

–  100 zł +10 zł bonusowych – ważne 155 dni;

–  200 zł +20 zł bonusowych (bonus do doładowania 200 zł jest dostępny jedynie po doładowaniu konta po doładowaniu za pośrednictwem terminala w sklepie, kiosku itp., przez internet lub w bankomacie) – ważne 155 dni.

banner Orange Free

Konto można doładować na kilka sposobów:

– przez stronę doladowania.orange.pl;

– na stronie internetowej banku (jeśli klient posiada takie konto);

– kodem z karty zdrapki dostępnej m.in. w kioskach i sklepach;

– z innego telefonu na kartę;

– kodem z wydruku z terminala zakupionego w salonie, sklepie, kiosku  itp.

– z konta Orange Finanse;

– za punkty Payback na stronie doladowania.orange.pl;

– w bankomacie;

– z telefonu na rachunek w Orange.

Podsumowanie

Taryfa Orange Free to niezwykle ciekawa i atrakcyjna oferta, która funkcjonuje na rynku usług na kartę. Przy zakupie doładowania za 30 zł klient otrzyma bonus w postaci 15 GB internetu, a dodatkowo może skorzystać z płatnego pakietu nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci za 30 zł. W podobnej cenie, w innych sieciach klient może liczyć na np.:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i 13 GB internetu za 30 zł w taryfie Red Bull Mobile Energy;

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 10 GB internetu w smartfonie, a do tego darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp za 25 zł w PLUSH na kartę;

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, pakiet 10 GB internetu w taryfie Pakiet Studencki od lajt mobile.

Ceny poszczególnych pakietów w taryfach różnią się między sobą, niekiedy diametralnie. Jednak spośród wiodących operatorów oferta pakietów w taryfie Orange Free jest jedną z najlepszych, jakie klient znajdzie na rynku usług na kartę.

Tagi
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close