Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Orange Smart Plan LTE tylko SIM

Orange Smart Plan LTE tylko z SIM

Speców od marketingu trzeba podziwiać za ich pomysłowość i kreatywność w wynajdywaniu nowych nazw dla starych projektów oraz tworzenie drobiazgów, urastających w przekazie medialnym do wydarzeń wartych przekazania klientom. Oferta Orange Smart Plan LTE tylko z SIM to zwyczajna usługa abonamentowa dla jednego użytkownika, którą wyróżnia jedynie możliwość zawarcia umowy na wybrany przez abonenta czas. To ma być właśnie ten element, który przyciągnie uwagę do oferty Orange’a.

Charakterystyka Smart Plan LTE tylko z SIM

Umowę abonamentową można zawrzeć na 12, 20 bądź 24 miesiące, jednak decyzję o okresie obowiązywania umowy trzeba podjąć w momencie jej podpisywania. Nie ma możliwości zmiany czasu trwania umowy aż momentu zakończenia okresu zobowiązania. Jest tylko jeden wyjątek – dobrowolne podniesienie wysokości abonamentu. Da się wykonać praktycznie w każdej chwili. Możliwe jest także podpisanie aneksu do umowy na czas określony (12, 20, 24, 25, 30 lub 36 miesięcy). Jeśli abonent zechce skorzystać z pakietu promocyjnego przypisanego tej ofercie, nie może kupić telefonu w cenie promocyjnej. Co również stanowi ciekawostkę, bo oferta nazwana została „tylko z SIM” – co oznacza usługę bez sprzedaży telefonu. Okazuje się jednak, że na życzenie abonenta, operator może zaoferować telefon.

smart plan lte - Copy

W tej ofercie jest dostępnych aż sześć planów taryfowych obowiązujących wraz z umową, ważną przez dwa lata.

Za 19,99 zł można otrzymać nielimitowane rozmowy w Orange, z abonentami pozostałych sieci GSM i  oraz nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne oraz SMS-y, ale za 0,99 zł dziennie. MMS-y również są nielimitowane, a nawet przez pierwszy miesiąc za darmo. Potem trzeba za nie płacić 10 zł miesięcznie. Dostaje się też 1,9 GB Internetu przez pierwsze trzy miesiące, a potem 0,5 GB. Rozmowy w roamingu w pierwszym miesiącu to 30 minut za darmo, potem za 10 zł miesięcznie. Podobnie jest z wykorzystaniem Internetu za granicą. W pierwszym miesiącu mamy 40 MB za darmo, potem to samo za 10 zł.

Za 29,99 zł miesięcznie dostajemy nielimitowane rozmowy do Orange i wszystkich sieci komórkowych. Przez pierwszy miesiąc umowy rozmowy na telefony stacjonarne oraz wysyłanie MMS-ów jest bezpłatne, potem trzeba za to płacić po 10 zł miesięcznie. Z Internetu można pobrać dane do wysokości 4 GB przez pierwsze trzy miesiące za darmo, potem za 10 zł miesięcznie. Od czwartego miesiąca pierwsze 2 GB Internetu są bezpłatne, a każde kolejne 2 GB kosztują 10 zł. W pierwszym miesiącu abonent ma do dyspozycji 30 minut na rozmowy w roamingu, a potem tyle samo za 10 zł miesięcznie. Pakiet danych w tej ofercie w roamingu 50 Mb w pierwszym miesiącu, potem za 10 zł.

W abonamencie za 39,99 zł dostajemy nielimitowane rozmowy w sieci Orange i wszystkich komórkowych oraz stacjonarnych, MMSy w pierwszym miesiącu bezpłatnie, potem za 10 zł. 9 GB w telefonie, a każde kolejne 5 GB ,,bezpiecznego Internetu,, za 10 zł, internet 4G LTE do 100 GB za 0 zł.   30 minut oraz 50 MB w roamingu w pierwszym miesiącu bezpłatnie, potem po 10 zł miesięcznie.

7_prezentacja_orange_smardtplanylte

Abonament za 59,99 zł umożliwia nielimitowane korzystanie z rozmów do  wszystkich sieci komórkowych, stacjonarnych oraz nielimitowane wysyłanie SMSów i MMSów. Przez pierwsze trzy miesiące abonent dostaje 20 GB Internetu oraz 4 G LTE bezpłatnie. W następnych miesiącach  pierwsze 10 GB bezpłatnie, potem do 20 GB za 20 zł oraz 4G LTE bezpłatnie, ale do 100 GB. W roamingu jest 400 minut i 100 MB.

Kolejny abonament w ofercie ,,Smart Plan LTE tylko z SIM,, kosztuje 79,99 zł. Są do niego przypisane nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy do wszystkich sieci komórkowych oraz rozmowy do stacjonarnych, pakiet 10 GB danych oraz dodatkowo 10 GB ,,bezpiecznego Internetu,, a każde kolejne 10 GB  za 10 zł oraz Internet 4G LTE do 100 GB bezpłatnie.

Najdroższy w tej ofercie abonament kosztuje 129,99 zł. Abonent może dzięki niemu korzystać z nielimitowanych rozmów, SMSów i MMSów do wszystkich sieci komórkowych oraz rozmów do sieci stacjonarnych. Przez pierwsze trzy miesiące dostaje też pakiet 20 GB oraz internet 4G LTE do 100 GB za 0 zł, a później 10 GB za 0 zł 10 GB za 10 zł, kolejne 10 GB za 10 zł dalej internet 4G LTE do 100 GB za 0 zł. W roamingu jest 400 minut rozmów i 100 MB danych oraz 100 minut na rozmowy w strefie 1.

Internet Smart Plan LTE tylko z SIM

Jak we wszystkich tego rodzaju ofertach ilość Internetu rośnie wraz z wysokością abonamentu. W najtańszym dostajemy 1,9 GB oraz internet 4G LTE do 100 GB za 0 zł, ale tylko przez pierwsze trzy miesiące bezpłatnie. Od czwartego miesiąca bezpłatny przepływ danych zmniejsza się do 0,5 GB. Potem można dostać 0,7 GB za 10 zł, kolejne 0,7 GB za 10 zł, oraz Internet 4G LTE do 100 GB za 0 zł.

1009_+Smartplanltebeztelefonu

W wyższych abonamentach Internetu jest więcej, ale nawet w najwyższym jest go tylko 15 GB.

Interesująca jest natomiast oferta ,,bezpiecznego Internetu,, którego zadaniem jest ochrona abonenta przed wysokimi rachunkami za korzystanie z transmisji danych w roamingu  zarówno w kraju jak i w Unii Europejskiej. Kosztuje on we wszystkich taryfach tej oferty 10 zł miesięcznie, ale w zależności od tego, jak wysoki mamy abonament, chroni różne wielkości danych. Tę funkcję można wyłączyć wysyłając SMS-a o treści BLOKUJ na nr 80148 (bezpłatnie). Ponowne włączenie transmisji danych w ramach Bezpiecznego Internetu w telefonie jest możliwa przez wysłanie SMS-a o treści ODBLOKUJ na numer 80148 (bezpłatnie).

Bonusy

Do wszystkich ofert można dobrać wiele bonusów.

W przypadku abonamentu za 19,99 zł Halo Granie w pierwszym miesiącu jest bezpłatne, potem można mieć tę usługę za 2 zł miesięcznie. Drugą usługę muzyczną, Spotify Premium, którą można mieć bezpłatnie przez trzy miesiące. Możliwe są też rabaty abonamentu. Za e-fakturę i terminowe płatności – 5,01 zł, za wyrażenie zgody marketingowej – 5,99 zł oraz rabaty wynikające z oferty – 14,99 zł.

Na podobne rabaty może liczyć właściciel abonamentu za 29,99 zł. Ale inne są ich wysokości.

orange-1420x670

Wprawdzie rabat za e-fakturę i terminowe płatności oraz za wyrażenie zgody marketingowej są takie same, ale już rabaty wynikające z oferty wynoszą 24,99 zł.

Przy abonamencie za 39,99 zł rabaty wynikające z oferty wynoszą 14,99 zł, a przy abonamencie 59,99 te rabaty oraz rabaty wynikające z oferty – 34,99 zł. W kolejnych abonamentach za 79,99 i 129,99 rabaty to 24,99 zł.

Do wszystkich abonamentów, z wyjątkiem najtańszego można dostać prezenty od Orange. 5 zł przez 24 miesiące dla klientów usług mobilnych, 10 zł przez 24 miesiące dla klientów usług stacjonarnych z rabatem Orange Open lub z promocją Smart Plan LTE Open Nagroda jest przyznawana tym klientom, którzy otworzą konto bankowe w Orange Finanse i będą z niego aktywnie korzystać, czyli wykonują płatności kartą co najmniej za 300 złotych miesięcznie.

Podsumowanie

Niczego nadzwyczajnego w tej ofercie nie ma. A w przypadku Internetu w niektórych abonamentach jest gorsza niż w innych, nawet tego samego operatora. Jedyną jej zaletą jest możliwość wybrania czasu trwania umowy. Można to jednak zrobić tylko raz, podczas podpisywania umowy. Chyba, że ktoś zdecyduje się na sporządzenie aneksu do umowy, wtedy będzie mógł ponownie wyznaczyć czas jej trwania. Jednak ta nowa umowa nie może opiewać na niższy abonament niż dotychczasowa. Słowem, umowa jak umowa. Można poszukać lepszych.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close