Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Play Online na kartę 4G LTE

Archiwalna oferta internetu, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami internetu w sieci Play.

Olbrzymie pakiety za doładowania, dostęp do Internetu LTE, a do tego usługi powiększające limity transferu w nocy. Oto Play Online na kartę, czyli oferta Play, która ma do siebie przekonać amatorów mobilnego Internetu.

Charakterystyka Play Online na kartę 4G LTE

Mechanizm działania Play Online na kartę jest podobny do innych ofert tego typu (np. Orange Free na kartę, Nowy Plus Internet na kartę ). Użytkownik otrzymuje pakiet danych za doładowanie konta, którego wielkość zależy od wartości zasilenia. Jego rozmiar waha się od 10 MB (doładowanie za 5 zł) do ok. 14 GB (doładowanie za 125 zł). To bardzo duże pakiety, które zdecydowanie odróżniają się od konkurencyjnych ofert internetowych na kartę, aczkolwiek nie są one tak duże, jak w Nowy Plus Internet na kartę. Niemniej, największa paczka umożliwia komfortowe korzystanie z Internetu nawet na komputerze przez ok. dwa miesiące. Niestety, duże pakiety danych okupione są brakiem interesujących usług obniżających koszty telefonowania i SMS-owania, więc nie jest to idealna propozycja dla osób, które często dzwonią i wysyłają dużo wiadomości.

icon185-logo-play-playonline2

Z niniejszą ofertą wiążą się dwa problemy, o których warto wspomnieć. Pierwszym jest brak możliwości przeniesienia numeru, jeśli ktoś chce przejść z Play Online na kartę na inną, nieinternetową ofertę w Play. Druga, znacznie bardziej kłopotliwa kwestia, to brak roamingu krajowego. Sieć macierzysta Play jest mniej rozwinięta niż Plusa lub Orange i T-Mobile, jednak w standardowych ofertach komórkowych użytkownicy mogą korzystać z nadajników powyższych operatorów (jeśli sygnał Play jest zbyt słaby, automatycznie następuje przełączenie). Niestety, w Play Online na kartę nie ma takiej możliwości, co może wiązać się z problemami z zasięgiem (a co za tym idzie również prędkość transmisji), nawet w dużych miastach, np. w centrach handlowych.

Cennik Play Online na kartę 4G LTE

Sporą zaletą Play Online na kartę są takie same ceny SMS-ów i rozmów, jak w innych taryfach na kartę danego operatora. Z drugiej strony, jest to już pewien standard, z którym spotkać się też można w przypadku tego typu ofert u konkurencji. Za minutę połączenia trzeba zapłacić 0.29 zł, czyli tyle samo, co w wielu innych ofertach na kartę. Natomiast wysłanie SMS-a kosztuje zaledwie 0.09 zł, co pozytywnie odróżnia Play Online na kartę od konkurencji (nawet klasycznych, a nie internetowych ofert na kartę).

Internet w Play Online na kartę 4G LTE

Duże pakiety danych za doładowanie połączone z bardzo niską stawką za 1 MB (zaledwie 0.02 zł) umożliwiają komfortowe przeglądanie stron internetowych, słuchanie muzyki oraz korzystanie z portali społecznościowych. W przypadku doładowania za 125 zł użytkownik ma do dyspozycji (pakiet + środki na koncie) całe 20 GB danych ważnych 5 miesięcy, co pozwala oglądać filmy na YouTube bez obaw o zbyt szybkie wyczerpanie przyznanych limitów. Należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś często doładowuje konto tak dużymi kwotami, to lepszym wyborem może okazać się abonament na Internet mobilny.

atl-play-internet-onlinenakarte-1

Dodatkową transmisję zapewniają dwie usługi dodatkowe. Pierwszą z nich jest „Nocny Transfer”, który kosztuje 10 zł i działa przez 30 dni. Dzięki niemu transmisja danych między 1:00 w nocy, a 8:00 rano jest bezpłatna i nie wpływa na wielkość przysługującego pakietu, więc może zainteresować fanów pobierania filmów, aplikacji oraz gier (oczywiście legalnie). Natomiast druga, czyli ″Darmowy Internet LTE″ daje całodobowy dostęp do darmowego nielimitowanego Internetu, jeśli jest się w zasięgu sieci 4G LTE Play (głównie w dużych i mniejszych miastach). W takiej sytuacji transmisja danych nie wpływa na wielkość pakietu internetowego. Co ciekawe, usługa jest bezpłatna, a jej aktywacja wymaga jedynie posiadania co najmniej 30 zł na koncie! Po aktywacja działa ona miesiąc i po tym czasie można ją ponownie aktywować (również za darmo).

Pakiety w Play Online na kartę 4G LTE

Niestety, dla Play Online na kartę nie ma pakietów obniżających koszty. Telefonowanie lub SMS-owanie jest więc rozliczane zgodnie z cennikiem. Dotyczy to też konkurencyjnych, stricte internetowych ofert, dlatego osoby, którym zależy na tanich połączeniach lub wiadomościach tekstowych, powinny zainteresować się np. Taryfą Frii z Internetem, która poza atrakcyjnymi pakietami danych umożliwia korzystanie z licznych usług obniżających ceny rozmów i SMS-ów.

Podsumowanie

Pod względem liczby otrzymywanych MB za doładowania Play Online na kartę wypada bardzo dobrze i tylko nieznacznie ustępuje Nowemu Plusowi Internet na kartę. Wrażenie robią też bardzo atrakcyjne usługi, które zapewniają darmowy transfer w nocy lub w sieci LTE. Należy jednak pamiętać, że w tego typu ofertach bardzo ważny jest zasięg, szczególnie poza dużymi miastami, a także infrastruktura. Niestety, tutaj Play ustępuje swoim konkurentom. Ponadto przy korzystaniu z Internetu w tej ofercie mogą dać się we znaki ograniczenia szybkości transferu (LTE w Play do 15 Mb/s, a w Plusie do 50 Mb/s), a także większe obciążenie nadajników, aczkolwiek drugi czynniki potrafi wzbudzać zastrzeżenia również w przypadku innych usługodawców.

atl-play-internet-onlinenakarte-2

To zdecydowanie jedna z najatrakcyjniejszych tego typu ofert na rynku, pod warunkiem, że w miejscu przyszłego użytkowania Play ma dobry zasięg. Natomiast w innym przypadku warto zainteresować się Nowym Plus Internet na kartę lub Orange Free na kartę, które przewyższają Play zasięgiem (zarówno 3G, jak i 4G).

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close