Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Standardowy MIX20

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Plus.

Zobowiązanie za 20 zł z telefonem lub bez, stałe opłaty za usługi lub zależne od kwot doładowań oraz umowa na jednie 12 lub 24 zasileń w obligatoryjnej kwocie. To cechy, które kuszą w przypadku oferty standardowej MIX20, czyli zobowiązaniu dla ceniących dowolność wyboru.

Plus MIX20 to umowa podzielona na dwie taryfy: z telefonem lub bez. Minimalna kwota kontraktowego doładowania to w obu wariantach 20 zł. Abonent zobowiązuję się do dokonania 12 zasileń (wariant bez telefonu) lub 24 (wersja z telefonem). Niezależnie od wyboru, użytkownik zobowiązany jest do wykonania pierwszego doładowania w wysokości 10 zł w ramach aktywacji konta. Kwotę tę może następnie wykorzystać na dowolne usługi. Osoby przenoszące numer do Plusa nie ponoszą wspomnianego kosztu.

Cennik Mix20 bez telefonu

W tym wariancie zobowiązania, Plus zastosował całkiem oryginalne rozwiązanie – klient sam decyduje, ile zapłaci za połączenia do wszystkich sieci, na stacjonarne i za SMS-y. Jednak haczyk tkwi w tym, że wpływ na ceny ma wartość doładowania (im wyższa, tym tańsze rozmowy i SMS-y). Zasilając konto za kontraktowe 20 zł, cena za minutę połączenia wyniesie 39 gr, a za wysłanie SMS-a 15 gr. Wyższe doładowania jeszcze bardziej obniżają stawki, które obowiązują przez 30 dni (dokładne informacje w poniższej tabelce).

atl-plus-mix-mix20standardowa-1

Niestety, doładowanie konta wielokrotnością kwoty kontraktowej nie skraca liczby zasileń w ramach zobowiązania. Minuta rozmowy do Unii Europejskiej kosztuje 1.22 zł, czyli porównywalnie do konkurencji. Niestety, operator nie oferuje ani darmowych minut, ani wiadomości w ramach kontraktu. Trochę rekompensują to jednak całkiem atrakcyjne pakiety rozmów oraz SMS-ów.

Cennik Mix20 z telefonem

W przypadku taryfy z telefonem obowiązuje jedna stawka na wszystkie krajowe usługi (minuta połączenia, SMS, MMS, transmisja 1 MB danych) – 29 gr. Ceny zmieniają się jednak dopiero po aktywacji odpowiedniej usługi, która kosztuje 2 zł i jest bezterminowa. Niestety, bez jej włączenia koszt minuty połączenia wynosi aż 49 gr, więc o jej aktywacji powinni pamiętać wszyscy użytkownicy niniejszej oferty.

atl-plus-mix-mix20standardowa-2

Niezależnie od wybranej taryfy, abonenci oferty mogą skorzystać z kilku usług, pozwalających na obniżenie kosztów np. Nielimitowane rozmowy w Plusie, Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, Pakiety internetowe, Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci.

W obu taryfach opłata za 1 MB transmisji danych wynosi 29 gr. Jest to przeciętny koszt w porównaniu do konkurencyjnych ofert.

Podsumowanie

Wbrew pozorom Oferta Standardowa MIX20 znacznie różni się w zależności od wybranej taryfy. Propozycja bez urządzenia na 12 doładowań głównie opłaci się klientom, którzy często doładowują konto wysokimi kwotami, ponieważ znacznie obniża to ceny usług. Dla zobrazowania, doładowanie kwotą 50 zł zapewnia o 70% niższe stawki za SMS-a niż w przypadku zasilenia za kontraktowe 20 zł! Niestety, doładowanie za np. 40 zł nie jest rozpatrywane jako 2 zasilenia obligatoryjne i zmniejsza liczbę obowiązkowych doładowań jedynie o jedno.

Z drugiej strony taryfa z telefonem pozwala na ujednolicenie opłat. Rozwiązanie to może wydawać się bardzo przejrzyste i wygodne, ale aż 29 gr za SMS-a do wszystkich sieci, to stanowczo za dużo w porównaniu do innych ofert mix dostępnych na rynku. Poza niską ceną zobowiązania, sama oferta nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie na tle konkurencji.

Osoby, które mogą pozwolić sobie na wydawanie więcej na usługi telekomunikacyjne co miesiąc, mają dużo znajomych w Plusie lub szukają urządzenia w bardziej atrakcyjnych cenach powinny natomiast zainteresować się np. Plus Mix7. Natomiast osoby, którym do szczęścia nie jest potrzebny telefon a poszukują atrakcyjnej oferty powinny przyjrzeć się bliżej Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button