Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Supernet

T-Mobile wprowadził na rynek nową, prostą ofertę abonamentową. Umowę z operatorem zawierana jest na dwa lata. Wprawdzie oferta ta obecna jest na rynku od 15 września, jednak 3 listopada została nieznacznie zmodyfikowana i zyskała miano „świątecznej”. W kampanii reklamowa bierze udział Patrycja Kazadi i brodaty Piotr Kędzierski.

Pakiety dostępne w ramach Smartfonerii zyskały proste oznaczenia: T1, T2 i  T3. Różnią się od siebie przede wszystkim wielkością ilością dostępnego Internetu, no i oczywiście, wysokością abonamentu. Oferta może być z telefonem, albo bez, dla nowych i przechodzących z innych sieci abonentów. W każdej z nich korzystanie z wybranych aplikacji nie powoduje zmniejszenia dostępnego pakietu Internetu. A są to; Tidal, Mybox, Navigacja, MyDysk oraz radio internetowe. W ofertach T2 i T3 paczka danych nie jest zużywana również podczas korzystania z Facebooka, Messengera, WhatsAppa oraz Twittera.

Supernet

Do wszystkich ofert są dołączane dwie karty SIM za 0 złotych do współdzielenia pakietu Internetu, ale nie można z nich dzwonić ani wysyłać SMS-ów czy MMS-ów. Za pomocą tych kart można będzie natomiast wykorzystywać pakiet danych w innych urządzeniach, np. na komputerze czy tablecie. W każdej też wybrane aplikacje nie powodują zmniejszania dostępnego pakietu danych.

Charakterystyka

We wszystkich pakietach Smartfonerii abonenci otrzymują nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne za 0 zł. W T1 SMS-y i MMS-y kosztują 20 groszy, czyli trochę więcej niż w standardowych ofertach innych operatorów (zwykle jest to 19 groszy lub 9 groszy za wiadomość). Do dyspozycji jest także pakiet 5 GB transferu danych, nazwany Supernet. Oprócz tego w ofercie jest dostępna usługa Netflix (filmy i programy TV), bezpłatna przez pierwsze cztery miesiące korzystania następujące usługi.

W pakiecie T2 dostępne są dodatkowo darmowe SMS-y i MMS-y, natomiast w T3 – bezpłatny roaming w 12 krajach Unii Europejskiej (obejmujący SMS-y, MMS-y i 1 GB transferu danych (wyłącznie w międzynarodowej strefie T-Mobile).

Cennik Abonamentu Supernet

Zasadnicza różnica pomiędzy ofertami T1, T2 i T3 to wielkość pakietów danych. Im jest on większy, tym wyższa cena abonamentu. Występują również różnice w zakresie usług dodatkowych.

Image10 - Copy

 

Pakiet T1 (5 GB limitu transferu danych wliczonego w cenę abonamentu) kosztuje z telefonem 59,95 zł, bez telefonu – 39,95 zł. Warto pamiętać, że w tym pakiecie za SMS-y i MMS-y płaci się po 20 groszy. Oferta nie obejmuje roamingu.

W pakiecie T2 (10 GB transferu danych) za usługę z telefonem trzeba zapłacić 79,95 zł, bez telefonu 79,95 zł. W tym przypadku dostępny jest już nielimitowany pakiet bezpłatnych SMS-ów i MMS-ów w Polsce.

Za Pakiet T3 (20 GB transferu danych oraz dodatkowo 1 GB w 12 krajach Unii Europejskiej) trzeba zapłacić 79,95 zł bez telefonu i 99,95 zł z telefonem. Usługa obejmuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w 12 krajach Unii Europejskiej.

Internet

Wyraźnie widać, że oferta jest adresowana przede wszystkim do osób korzystających z usług internetowych. Dlatego w każdym pakiecie dostępne są duże paczki danych W T1 to 5 GB, w T2 – 10 GB, w T3 jest on nielimitowany, ale po przekroczeniu 20 GB transfer jest redukowany do 1 Mb/s.

Image11 - Copy

Do każdej z taryf T2 i T3 otrzymujemy dodatkowo kilka aplikacji, w przypadku których transfer danych nie jest wliczany w limit pakietu. Dotyczy to m.in. Facebooka, Twittera, Tidala, WhatsApp oraz Messengera. Dwie dodatkowe, gratisowe karty SIM są przeznaczone do współdzielenia pakietu Internetu na tablecie lub laptopie.

Bonusy

T-Mobile wprowadził również mobilną aplikację, która pozwala na łatwe kontrolowanie pakietu. Dzięki niej użytkownik będzie wiedział, czy wybrane przez niego rozwiązanie jest rzeczywiście wystarczające, a w przypadku gdy pakiet się skończy, dowie się jak może go powiększyć np. o dodatkową paczkę danych.

Warto też zainteresować się dodatkowymi aplikacjami w tej ofercie. W każdej ofercie korzystanie z nich nie  zmniejsza ilości dostępnego pakietu Internetu. Są to: Tidal, Mybox, Navigacja, MyDysk oraz radio internetowe. W ofertach T2 i T3 paczka danych nie jest zużywana również podczas korzystania z Facebooka, Messengera, WhatsAppa oraz Twittera.

Podsumowanie

Bardzo prosta oferta, uzupełniona zestawem dodatkowych, przydatnych aplikacji. Warto dodać, że wraz z nią T-Mobile zmienił także podejście do klientów. Dotychczas przychodząc do salonu operatora klient często nie wiedział albo nie potrafi określić, czego dokładnie potrzebuje. Naturalnie, wszyscy chcą płacić jak najmniej i dostać (najlepiej za złotówkę) jak najlepszego smartfona. Jednak nie są to wystarczające informacje, aby dobrze i indywidualnie dobrać ofertę dla każdego klienta.

Image5

Obecnie w T-Mobile, klient po wejściu do salonu nie będzie dostawał od razu oferty zaproponowanej przez konsultanta. Zanim dowie się czegoś o dostępnych taryfach i smartfonach, razem z obsługą wypełnia krótki, kilkupunktowy kwestionariusz. Ten zabieg umożliwia dobranie oferty odpowiedniej do potrzeb danego użytkownika. Dopiero po wypełnieniu formularza klient pozna ofertę, która będzie najlepiej odpowiadała jego potrzebom oraz urządzenie, które może zakupić w danej taryfie.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close