Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Virgin Mobile 2012

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Virgin Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Virgin Mobile.

Virgin mobile rozpoczął działalność na polskim rynku jako operator wirtualny w sierpniu 2012 r. Korzysta z infrastruktury sieci Play i Orange.

news-virginmobile-starter-850x478 - Copy

Charakterystyka Virgin Mobile 2012

Operator oferuje jedną taryfę, w której usługi do wszystkich kosztują: 0.19 zł za minutę, 0.06 zł za SMS-a i 0.25 zł za MMS-a. Z kolei po doładowaniu za minimum 10 zł otrzymuje się 100 MB Internetu. Do tego, za każde doładowanie dostaje się bonus w wysokości 50% wybranej kwoty uzupełnienia. Można też skorzystać z pakietów internetowych: 25 MB za 2 zł, 100 MB za 5 zł, 200 MB za 7 zł, 500 MB za 12 zł oraz 1 GB za 19 zł. Po wyczerpaniu pakietu danych nie są pobierane opłaty za transmisję, jednak spada jej szybkość do maksymalnie 32 kb/s. Warto dodać, że każde doładowanie od 5 zł wzwyż przedłuża ważność konta o 365 dni.

Cennik Virgin Mobile 2012

W 2012 roku to była świetna oferta – tanie połączenia, SMS-y i pakiet 1 GB za 19 zł. Obecnie zadowoleni mogą być głównie ci, którzy z jakiegoś powodu chcieliby zatrzymać swój numer, np. sporadycznie dzwonią lub SMS-ują Mogą to zrobić przedłużając jego ważność po każdym doładowaniu za minimum 5 zł. Natomiast osoby lubiące dużo rozmawiać lub SMS-ować raczej nie znajdą tu niczego dla siebie i powinny rozejrzeć się za innymi ofertami, gdyż w wielu przypadkach mogą one być bardziej atrakcyjne.

virgin mobile (5)

Podane wyżej ceny za połączenia oraz SMS-y na stronie operatora widnieją jako obecnie obowiązujące. Jednak, gdy otworzy się regulamin oferty okazuje się, że promocja skończyła się 31.12.2013. Cennik Usług Telekomunikacyjnych, który będzie obowiązywać od 01.07.2014 informuje, że koszt połączeń oraz MMS-ów pozostaje bez zmian. Natomiast koszt wysłania SMS-a wzrośnie do 0.12 zł. Ponadto promocyjny bonus za doładowanie zostanie przyznany wyłącznie, jeśli jest się zapisanym do klubu Virgin. Nie pociąga to za sobą żadnych kosztów, wymaga jedynie rejestracji na stronie operatora.

Podsumowanie

Oferta, oprócz ciągle ważnego konta i niskiej, podstawowej stawki za połączenia do wszystkich sieci (np. w Play jest to 29 gr./min) , nie daje właściwe żadnych innych korzyści. Połączenia i SMS-y są płatne, chociaż u innych operatorów (np. Play lub T-Mobile) nie tylko są darmowe, ale i nielimitowane we własnej sieci. W porównaniu do konkurencji, pakiety danych również nie robią zbyt dobrego wrażenia (np. w Orange 1 GB kosztuje 12 zł). Z tych względów operator wprowadził nowszą ofertę #Wszystko, w której w zamian za comiesięczne opłaty użytkownik otrzymuje szereg korzyści.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close