Artykuly

Witamy w nowym TeleGuru! Rewolucyjna wyszukiwarka produktów, nowy design i wiele więcej

Właśnie wystartowała całkowicie odmieniona i zmodernizowana wersja TeleGuru. Witamy czytelników oraz wielbicieli mobilnych gadżetów na pokładzie i zapraszamy na podróż przez najważniejsze działy serwisu.

Każda droga zaczyna się od poszukiwań

Właśnie dlatego wyszukiwarka TeleGuru została umieszczona w tak wyeksponowanym miejscu (tak, po wyświetleniu strony, masz ją przed oczami). Wpisz nazwę marki lub model urządzenia, a TeleGuru błyskawiczne zareaguje, wyświetlając proponowane produkty, oferty, recenzje, artykuły i wiadomości  związane z wpisanym hasłem.

wyszukiwarka111

Powitanie: Strona główna

Rozwijane menu zaprowadzi Was do najważniejszych działów serwisu, a pasek Najnowsze podpowie, co ciekawego dzieje się w świecie telekomunikacji i mobilnych urządzeń. Tuż pod nim widnieją najważniejsze, aktualne wydarzenia: serwis prezentuje w tym miejscu najciekawsze artykuły, recenzje, fototesty, quizy i recenzje.

Kolejne sekcje strony to wiadomości, które będą Wam towarzyszyć przez cały serwis (aż do krańca strony, jeśli dotrzecie tak daleko) – to paczki skoncentrowanych, bieżących wieści i informacji ze świata mobilnych urządzeń.

Wyszukiwanie telefonów, tabletów i wearables

Główne menu zaprowadzi Was do naszych rewolucyjnych wyszukiwarek – oferują one prawie 100 różnych opcji wyszukiwania. To wielokrotnie więcej niż inne wyszukiwarki, nawet oferowane przez największe serwisy na świecie! Wystarczy wskazać Telefony >> Wyszukiwarka telefonów, aby dostać się do podstawowego trybu wyszukiwania smartfonów i klasycznych telefonów. W trybie podstawowym, wyniki wyszukiwania można ograniczać m.in. do określonych marek produktów, krajów ich pochodzenia oraz typów telefonów (np. wyposażonych w fizyczną klawiaturę). Przydadzą się również suwaki, za pośrednictwem których można błyskawicznie dobrać oczekiwaną wielkość ekranu, jak również wskazać rozdzielczość matrycy głównego aparatu i pojemność pamięci RAM.

wyszukiwarka

W trybie zaawansowany wyszukiwarka telefonów oferuje znacznie większe możliwości: rozwijane zakładki umożliwiają m.in. odnalezienie modeli przeznaczonych dla dzieci lub seniorów, dobór materiałów, z których wykonano obudowę oraz wariantów kolorystycznych. Zaawansowana wyszukiwarka uwzględnia również różne rodzaje wyświetlaczy, modele procesorów i układów graficznych oraz typ obsługiwanej karty SIM. Miłośników pstrykania fotek przyda się opcja odnajdywania modeli zaopatrzonych np. w kamerę z optyczną stabilizacją obrazu lub smartfonów wyposażonych w podwójny, główny aparat. Dobierz pożądane parametry i sprawdź, czy producenci telefonów potrafią sprostać Twojej wyobraźni i oczekiwaniom.

Podobnie, jak w przypadku telefonów, Wyszukiwarka tabletów oraz Wyszukiwarka wearables zostały również zaopatrzone w dwa tryby: podstawowy i zaawansowany.

Recenzje, fototesty, starcia i pojedynki

Nie samymi nowinkami karmią się wielbiciele mobilnych technologii, więc kolejny dział, który oddajemy do Waszej dyspozycji to porcja recenzji telefonów, tabletów, smartbandów oraz smartwatchy. Warto zatrzymać się przy nich na dłużej, ponieważ każdy model został przez testerów TeleGuru uważnie ostukany, zmierzony, zważony, poświęcono mu także wiele czasu podczas sesji fotograficznych (z jego udziałem), jak i badając wyniki zdjęć wykonanych smartfonem lub tabletem. Wnioski z testów pomogą Wam odnaleźć urządzenie idealne, a nowy, dziesięciostopniowy system ocen redakcji wskaże najlepsze modele w swojej klasie.

Fototesty

Miłośnicy robienia zdjęć na pewno docenią nasze unikatowe fototesty, których zadaniem jest wyłonienie najlepszych aparatów do zadań specjalnych i rejestrowania codziennego życia, spośród zdjęć, które wykonamy my, a Wy wystawicie im ocenę. Właśnie na podstawie Waszych ocen opracujemy i przedstawimy wyniki fototestów.

Starcia

W nowości starcia, TeleGuru skupia swoje wysiłki na porównywaniu podobnych urządzeń. Dlatego różne modele smartfonów, tabletów, smartbandów i smartwatchy będą w naszym serwisie ścierać się w różnych kategoriach, rozstrzygniemy, który z nich wygra.

battlea-temp-850x478

Pojedynki to nieco lżejsza forma starć (w których na punkty mierzą się cztery smartfony, tablety, smartwatche lub smartbandy). W pojedynku zwykle bierze udział para konkurentów, których ciekawe cechy pracowicie spisujemy i opisujemy, a następnie porównujemy z podobnymi urządzeniami. Jeśli jest o czym napisać – prezentujemy dwustronny pojedynek, wskazując najciekawsze, najlepsze i najgorsze elementy wyposażenia każdego z modeli.

moto-x-2-gen-vs-m9-850x478

Artykuły, poradniki, analizy ofert i wywiady

Obok krótkich wiadomości, dociekliwych testów, barwnych fototestów i nieodzownych porównań, internetowy TeleGuru znajdzie czasami chwilę, by napisać nieco dłuższy artykuł lub poradnik, który przyda się podczas rozgryzania opcji urządzeń i aplikacji. Ważne jest dla nas także to, jak wiele możecie zaoszczędzić, dobierając najbardziej dopasowaną ofertę operatorów, dlatego sukcesywnie będziemy publikować analizy aktualnych i najnowszych abonamentów, mixów i usług na kartę. A na deser… wywiad z kimś, kogo TeleGuru chętnie słucha, bo zawsze ma do opowiedzenia ciekawe historie.

Producenci, produkty, oferty i operatorzy

Odnowione TeleGuru oznacza także potężne zmiany w formie prezentacji producentów i produktów. W każdej z kategorii mobilnych urządzeń, po wskazaniu działu Telefony, Tablety lub Wearables, można wybrać z rozwijanego menu odpowiednią opcję: Baza telefonów, Baza tabletów lub Baza wearables. Wskazanie nazwy marki lub producenta doprowadzi Was do zbioru danych poświęconych np. Apple. Na zakładkach, widocznych pod krótkim opisem producenta, dostępne są m.in. skróty do stron modeli producenta, opinie oraz zbiór wszystkich wiadomości, recenzji i fototestów dotyczących wybranej marki. Takie rozwiązanie błyskawicznie zaprowadzi Was np. do stron dedykowanych Apple iPhone 6, na których znajdziecie m.in. recenzję, specyfikacje i nowości o danym modelu. Kolejną nowością są znacznie bogatsze galerie – zawierają obecnie ponad 18 000 zdjęć produktów w wysokiej rozdzielczości (we wcześniejszej wersji serwisu TeleGuru było ich zaledwie 2000).

Operatorom telefonii komórkowej oraz ich ofertom poświęcony został osobny dział: Oferty i operatorzy. Wybierając spośród operatorów np. Play uzyskamy dostęp do zestawienia wszystkich ofert Playa, np. Play na kartę. Oprócz cenników usług, TeleGuru oferuje szczegółowe analizy ofert, prezentuje opinie czytelników, informacje o aktualnych promocjach i wiadomości związane z wybranymi taryfami.

Porównania i poszukiwanie salonów operatorów

Zaledwie kilka kliknięć dalej (w górnym menu) ukryliśmy ikony prowadzące prosto do porównywarki telefonów, tabletów i wearables. To unikalna szansa na zestawienie specyfikacji technicznych do trzech urządzeń na jednej stronie. Dziesiątki szczegółowych danych, umożliwiają precyzyjnie dobranie najciekawszego modelu i podjęcie właściwej decyzji o zakupie. Gdyby brakowało nam doładowania, albo nagle wypadłą konieczność odwiedzenia salonu operatora, nie ma obaw, i w tym przypadku TeleGuru ma dla Was odpowiednie wskazówki i wyszukiwarkę, która wskaże na mapie najbliższe salony najważniejszych operatorów GSM (a ma ich w bazie ponad 3000).wyszukiwarka salonów

Zapytaj, oceń, weź udział w dyskusji

Forum dyskusyjne, obecne w poprzedniej wersji serwisu, w TeleGuru 2.0 zestąpiła opcja komentowania artykułów, recenzji, wiadomości, pojedynków oraz starć, dostępna poniżej każdego z materiałów. Chcesz wyrazić swoją opinię, znasz ciekawostki związane z produktem lub masz pytanie – weź udział w dyskusji lub oceń wiadomość (wystarczy jedno kliknięcie!). Nieco więcej wysiłku może wymagać rozwiązanie fototestu, czyli przyznanie ocen zdjęciom, przedstawionym w różnych kategoriach. Po co rozwiązywać fototesty? Aby na własne oczy przekonać się, które z aparatów wbudowanych w smartfony i tablety wykonują najlepsze zdjęci. Bazując na Waszych opiniach, prezentujemy następnie wyniki fototestu, wskazując najlepsze urządzenia do różnych zadań i wybierając zwycięzcę fototestu.

wyniki fototestuRównie wymagające (choć nie zawsze) może okazać się rozwiązywanie quizów: zestawów pytań dotyczących telekomunikacji, telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Nie ma to jak satysfakcja z poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania. Quizy będą na stale obecne w TeleGuru, przynajmniej raz w tygodniu będziecie mogli zmierzyć się z podchwytliwymi, intrygującymi i wymagającymi pytaniami. Obiecujecie nie zaglądać do Wikipedii i nie szperać w sieci Googlem? Dobra, wierzymy Wam na słowo.

Odwiedź na telefonie, odbierz newsletter

TeleGuru świetnie wygląda w oknie przeglądarki uruchomionej na komputerze, jednak zaletą serwisu jest także jego mobilna wersja – działająca błyskawicznie i serwująca newsy oraz recenzje w formie dostosowanej do wyświetlania na nieco mniejszych ekranach smartfonów i tabletów. Sami przekonajcie się, jak szybko działa.

Brakuje czasu na codzienne odwiedzanie TeleGuru? Subskrybuj na nasz RSS lub zaprenumeruj nasz newsletter, publikowaną codziennie porcję newsów i recenzji, która każdego dnia trafi do Twojej skrzynki pocztowej. Skondensowana porcja informacja umożliwi wybranie najciekawszych informacji i przeczytanie wyłącznie tych materiałów, które wydają się interesujące.

Tagi

Filip Wisnander

Twórca serwisu TeleGuru. Szwed z polskimi korzeniami, które znów zapuszcza w Polsce, gdzie mieszka i pracuje od kilku lat. Zajmował się m.in. marką Mixplus w Plusie, odpowiadał za kampanie marketingowe flagowych smartfonów i tabletów Samsunga w Polsce. Obecnie planuje zostać największym guru od telefonów, tabletów, wearables w kraju. Filip jest miłośnikiem nowych technologii, dalekich podróży, nurkowania, Star Wars, gotowania i wiele, wiele innych rzeczy.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close