Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Baza Wiedzy

Iphone 12 – modele z serii: jaki wybrać?

Jeden z najpopularniejszych smartfonów na rynku w ostatnich miesiącach, czyli Iphone 12. Doskonały zarówno do pracy, jak i rozrywki. Będzie także świetny do nagrywania filmów i wykonywania zdjęć. Jest po prostu idealny w wielu zadaniach. Co jednak ma do zaoferowania? Dlaczego jest tak popularny i na jakie modele możesz postawić w związku z nadejściem dwunastej serii tego kultowego smartfona? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu!

1. W czym tkwi fenomen Iphone’ów?

2. Iphone 12 mini – świetny wybór dla fanów mobilności

3. Iphone 12 Pro – bez kompromisów

4. Iphone 12 Pro Max – doskonały w każdym calu, przy tym naprawdę duży!

Jest wiele modeli smartfonów na rynku, które robią furorę, ale nic nie może się równać z fenomenem Iphone’ów, które istnieją na rynku od lat, a wciąż są chętnie wybierane. Co więcej, ich ceny są stosunkowo wysokie, a wciąż znajdują się kupcy na te urządzenia, co więcej klientów jest mnóstwo, o czym świadczą wszelkie rankingi.

W czym tkwi fenomen Iphone’ów?

Bez dwóch zdań w samym marketingu. Nic dziwnego, amerykański producent jest rozsławiony chyba we wszystkich państwach na świecie. To jednak nie tylko reklama sprawiła, że Iphony były tak chętnie wybierane na przestrzeni lat, a przy tym wciąż są wybierane. To także innowacja, kawałek przyszłości, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które aż kipią z nowych modeli i serii. Czy to koniec? Na pewno nie, zalet iphonów jest więcej. Można tutaj głównie wspomnieć o procesorze i systemie operacyjnym – dwa elementy, które bez dwóch zdań wyróżniają urządzenia amerykańskiego producenta od innych na rynku. Niezawodność, płynność działania, wielozadaniowość – to wszystko stoi na kosmicznym poziomie, który jeszcze długo będzie nie do osiągnięcia przez producentów z Azji, czy Europy. 

Iphone 12 mini – świetny wybór dla fanów mobilności

Zaczniemy od przedstawienia najmniejszego z całej rodziny Iphonów 12, czyli modelu mini. Co go wyróżnia? Bez dwóch zdań jest to ekran, coś, co sprawiło, że konstrukcja wróciła do przeszłości, mimo że podzespoły to najwyższa klasa światowa. Jak to możliwe, że w tak małym urządzeniu znalazły się tak mocne podzespoły? Z pewnością jest to technologia wykorzystywana przy produkcji podzespołów, które co ciekawe w większości są technologiami produkowanymi przez samego producenta, może nie licząc ekranów. To rzecz niespotykana w większości urządzeń innych producentów. No dobrze, coś więcej o samym modelu Iphone 12 Mini. Czeka tu na Ciebie ekran o przekątnej 5,4″ oferujący 2340×1080 piksela. To wyświetlacz Super Retina XDR – jeden z najlepszych dostępnych aktualnie na rynku. Systemem operacyjnym jest najnowszy iOS 14, doskonale zoptymalizowany, tak jak sam Apple A14 Bionic, także najnowszy i niezastąpiony, jeśli chodzi o płynność działania to bezkonkurencyjna jednostka. Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną, czeka na Ciebie dokładnie 64 gigabajty na dane, co więcej? No oczywiście aparaty. Są to trzy obiektywy o rozdzielczości 12Mpx.

Iphone 12 Pro – bez kompromisów

To bez dwóch zdań jeden z najchętniej wybieranych modeli z całej serii dwunastej. Co go wyróżnia? Po prostu jest rozwiązaniem bezkompromisowym, ma wszystko, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, ale nawet coś więcej, o czym już zdążyli się przekonać użytkownicy z wielu krajów na świecie. Iphone 12 Pro to model, który przede wszystkim oferuje niesamowite wrażenia, jeśli chodzi o oglądanie i korzystanie z urządzenia za sprawą samego wyświetlacza. Czeka tutaj na Ciebie przekątna 6,1″ o rozdzielczości 2532 x 1170 pikseli. To także ekran Super Retina XDR tak jak w poprzedniku, wręcz idealny! Świetna głębia kolorów, idealna czerń, doskonałe kąty widzenia, wręcz wszystko, co potrzebne i to, co wcale nie musi być, a jednak jest. Co więcej? Minimum 128Gb pamięci na dane. Procesor ten sam, czyli A14 Bionic, również system operacyjny się nie zmienia, co jest naturalne, jest to wiec iOS 14. Jak to jest z aparatami? Tutaj są już trzy obiektywy z tyłu o rozdzielczości 12Mpx. Z przodu również jest obiektyw 12Mpx. Tylny aparat nagrywa filmy w jakości 4K, nie brak HDR-u, a także najnowocześniejszego systemu LiDAR, czyli tworzenie trójwymiarowych map otoczenia z pomocą niewielkiej wiązki lasera, coś niebywałego!

Iphone 12 Pro Max – doskonały w każdym calu, przy tym naprawdę duży!

Jak to wygląda w przypadku największego modelu z rodziny z serii 12? Iphone 12 Pro Max wyróżnia się przede wszystkim ogromnym wyświetlaczem. Jest to dokładnie 6,7 cala, a więc naprawdę sporo, przy tym nie wyświetlacz nie traci na ostrości. Rozdzielczość wynosi dokładnie 2778 x 1284 pikseli. Nie mogło być inaczej, tutaj również jest to wyświetlacz Super Retina XDR. Aparaty są dokładnie takie same, jak w modelu Pro, przy tym pamięć wbudowana zaczyna się od 128Gb. Tak naprawdę jedyną różnicą, która winduje ten model w rankingach sprzedaży, jest właśnie przekątna ekranu. Dlatego lepiej sprzedającym się egzemplarzem jest model Pro, co jednak nie znaczy, że Pro Max jest dla nikogo. Wręcz przeciwnie, sprawdzi się u osób ceniących oglądanie filmów na smartfonie i wszystkich posiadaczy sporych dłoni.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close