Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Baza Wiedzy

Top 3 aplikacje sprawdzające, kto do nas dzwoni

Nękające numery, telemarketerzy, niechciane połączenia – każdy z nas boryka się z tego typu problemami. W marketach dostępnych jest szereg aplikacji umożliwiających identyfikowanie numerów przychodzących oraz wysyłanych SMS-ów, nawet tych premium. Poniżej ranking trzech najlepszych aplikacji tego typu na rynku.

Truecaller 

Najpopularniejsza aplikacja identyfikujące rozmówców oraz blokada spamu, posiadająca bazę 250 milionów osób i użytkowników.

Truecaller jest wielofunkcyjną aplikacją, która zarówno identyfikuje i blokuje niechciane numery, jak też jest komunikatorem podobnym do Messengera, a także może zastąpić systemową aplikację telefonu – potrzebne są stosowne zgody w trakcie pierwszej aktywacji.

Truecaller zapewnia identyfikację przychodzących SMS-ów, zarówno od osób prywatnych, jak i SMS-ów spamowych oraz SMS-ów od telemarketerów. Jej największą zaletą jest to, że dzięki społeczności milionów użytkowników z całego świata, którzy identyfikują numery, posiada szeroką bazę, z racji czego dobrze wpisuje się w potrzeby. To po prostu niezawodny detektor rozpoznający połączenia przychodzące oraz blokada spamu.

Warto także pokusić się o wersję premium, która daje między innymi możliwość nagrywania rozmów telefonicznych.

Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS.

blank

Odebrać telefon?

Baza danych aplikacja Odebrać telefon? powstaje dzięki społeczności użytkowników, którzy zainstalowali aplikację. Użytkownicy ci w anonimowy sposób wysyłają oceny i opinie o publicznych numerach telefonu na podstawie wykonywanych połączeń. Oceny są gromadzone przez administratorów, a następnie przez nich weryfikowane i rozsyłane do wszystkich osób, które zainstalowały aplikację na telefonie.

Aplikacja umożliwia m.in. identyfikowanie numerów, a także blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych, blokowanie połączeń na numery o podwyższonej opłacie – tak zwane numery premium, blokowanie połączeń na numery międzynarodowe. Ocena numeru widnieje w momencie, kiedy dzwoni do nas rozmówca.

Podobnie jak w Truecaller przygotujmy się na szereg zezwoleń, zarówno do książki adresowej, jak i do rejestru naszego konta, naszych kontaktów, SMS-ów oraz innych ustawień systemowych. Aplikacje do identyfikacji rozmówców wymagają od użytkowników licznych zgód. Większość z nich po instalacji najpier sprawdza nasz numer telefonu wysyłając testowego SMS-a lub wykonując testowe połączenie telefoniczne. Następnie trzeba się jeszcze w nich zarejestrować, podając własnego maila lub lugoując się za pomocą danych z portalu społecznościowego.

Aplikacja dostępna jest na Androida i na iOS.

blank

Czyj to numer

Czyj to numer to polski projekt. Działa na podobnej zasadzie, jak dwie powyższe apki, a jej zaletą jest to, że lepiej dba o prywatność użytkowników. Nie wymaga dostępu do naszych kontaktów, ani do lokalizacji GPS. Nie musimy się nawet do niej logować. Twórcy aplikacji podają, że w przeciwieństwie do swoich konkurentów, to projekt pro publico bono i z taką myślą powstał polski Czyj to numer.

Aplikacja także dostępna jest na Androida i iOS.

blank
Back to top button