Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test Alcatel 2010

Prosty telefon typu clamshell, czyli z klapką. Nie ma w nim systemu operacyjnego oraz ekranu dotykowego.

Wykonanie i wygląd

Obudowa wykonana z plastiku robi przeciętne wrażenie. Jest tanio i bardzo średnio, chociaż nawet elegancko, o ile ktoś się urządzeniu nie przygląda dokładnie. Dobrze zaprojektowano przyciski, które są duże i mają wyraźnie słyszalny klik.

Menu i aplikacje

Brak ekranu dotykowego wprowadza w świat interfejsów sprzed wielu lat, kiedy królowały telefony marki Sony Ericsson i Nokia. Oprogramowanie działa sprawnie, chociaż ma pewne braki. Aplikację Facebooka i Twittera (o ile komuś na takim telefonie będą potrzebne) można dodatkowo doinstalować. Miejsce znalazło się też dla przeglądarki internetowej, kilku podstawowych narzędzi (notatnik, alarm, kalkulator itp) i… to tyle. Nie ma nawet prostego programu do obsługi e-maila. Jednak, czy w tego typu urządzeniu jest to problem?

Wyświetlacz

W przypadku tego typu telefonu ekran 2,4 cala (240×320) w zupełności wystarcza, chociaż nie nadaje się on do multimediów.

Aparat

Jest i robi zdjęcia (2 Mpix), które świetnie nadają się na tapetę. Niech jednak nikt nie próbuje ich wrzucać na komputer, bo ich jakość jest mierna. Szczególnie się we znaki daje brak diody doświetlającej i autofokusa, więc o ostrych zdjęciach bliskich obiektów można raczej zapomnieć. Kamerka nagrywa też filmik w beznadziejnej rozdzielczości 320×240 pikseli, na których niewiele widać.

Multimedia i Internet

Telefon może co najwyżej zastąpić odtwarzacz muzyczny, o ile dokupi się do niego kartę pamięci. Trochę drażni brak wyjścia mini jack, przez co korzystanie z własnych słuchawek jest utrudnione. W ostateczności przysłuży się do sprawdzenia czegoś w Internecie, ale brak łączności 3G niemiłosiernie wydłuża czas wczytywania stron, a mały, kiepski wyświetlacz znacznie utrudnia ich późniejsze rozszyfrowanie.

Wydajność

Zastosowana jednostka umożliwia płynną pracę systemu i wbudowanych w niego aplikacji. Jednak możliwości jego wykorzystania są dosyć ograniczone.
Bateria wytrzymuje minimum dwa dni pracy, co w przypadku tego typu telefonów jest bardzo przeciętnym wynikiem.

Bateria

Dobrych, wysokiej klasy telefonów z klapką (nawet tych starszych) jest stosunkowo niewiele, dlatego szukając tego typu urządzenia One Touch 2010 może być całkiem dobrym wyborem. Należy jednak mieć na uwadze, że oferuje on niewielki ułamek możliwości smartfonów i służy tylko do komunikacji. Pod względem mnogości funkcji ustępuje on też Motoroli Gleam i Sony Ericssonowi W508.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close