Recenzja Blackberry Q10

BlackBerry Q10
Smartfon ze sprzętową klawiaturą QWERTY oraz ekranem dotykowym z 2013 roku. Model ten łączy cechy tradycyjnych terminali BlackBerry z systemem operacyjnym BlackBerry OS 10. Trzeba też przyznać, że urządzenie kanadyjskiego producenta znacznie różni się od rozwiązań konkurencji i idealnie nadaje się do komunikacji. Niestety, ma też kilka wad, które dla wielu osób mogą być nie do zaakceptowania. Na rynku dostępna jest też tańszy odpowiednik tego modelu, czyli trochę gorzej wyposażony BlackBerry Q5.

1. Wykonanie i wygląd

Jakość wykonania zawsze była wizytówką tego producenta i nie inaczej jest w tym przypadku. Obudowa została wykonana ze świetnej jakości tworzywa sztucznego, które bardzo dobrze leży w dłoni i jest przyjemne w dotyku. Spasowanie elementów jest perfekcyjne – wszystko idealnie do siebie przylega i nie może być mowy o jakimkolwiek trzeszczeniu. Trzeba przyznać, że BlackBerry Q10 zwraca swoim wyglądem uwagę. Na pokrywę baterii naniesiono ciekawy wzorek, a do tego zdobi ją stylowe logo firmy. Przód to z kolei ekran 3.1 cala pokryty hartowanym szkłem oraz znajdująca się pod nim klawiatura QWERTY, która kojarzyć się może ze starszymi modelami producenta. Całość prezentuje się przy tym elegancko i stylowo. Do tego telefon dobrze leży w dłoni, a jego obsługa jedną ręką jest komfortowa.

Znajdująca się pod ekranem klawiatura, to przykład na to, jak tego typu akcesorium powinno być zaprojektowane. Pisanie na niej to czysta przyjemność. Wielkość klawiszy jest idealna, dzięki czemu łatwo trafiać w pożądane litery. Dodatkowym ułatwieniem jest pomoc słownika, który sam poprawia ewentualne literówki tak, jak ma to miejsce w przypadku klawiatur ekranowych.

65
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze