Recenzje

Test HTC HD Mini

Smartfonem ze średniej półki cenowej z 2010 roku. Telefon działa na systemie operacyjnym Windows Mobile 6.5, który nie jest zbyt udany. Ponadto, niedługo po premierze urządzenia zadebiutował Windows Phone 7, który znacznie przewyższa swojego poprzednika łatwością obsługi, intuicyjnością i niezawodnością.

Wykonanie i wygląd

Telefon został wykonany z plastiku i prezentuje się bardzo dobrze. Charakteru dodają mu widoczne z tyłu obudowy śruby. Urządzenie z wyglądu przypomina bardzo udanego HTC HD2, którego jest miniaturą (3,2 cala w porównaniu do 4,3 w HD2) dzięki czemu jest on znacznie bardziej poręczny.

Menu i aplikacje

Największą bolączką HD Mini jest Windows Mobile w wersji 6.5. Sytuację nieznacznie ratuje nakładka HTC Sense, który zmienia wygląd interfejsu i czyni go bardziej przystępnym (zapewnia chociażby integrację z portalami społecznościowymi). Niestety, nie jest ona w stanie wpłynąć na stabilność oprogramowania, która pozostawia wiele do życzenia. Przywieszki Windowsa są na porządku dziennym i potrafią skutecznie zniechęcić do korzystania z urządzenia. Ponadto system nie został zaktualizowany do Windows Phone 7, co oznacza, że telefon jest przestarzały i korzysta z martwej platformy.

Wyświetlacz

Zastosowany ekran LCD 3,2 cala jest przeciętny pod każdym względem. Poniżej średniej wypada jednak widoczność w słońcu, która jest bardzo słaba. Pojemnościowy panel dotykowy jest całkiem niezłej jakości i reaguje na dotyk znacznie lepiej niż jego oporowe odpowiedniki (reagujące na nacisk, a nie zmiany napięcia towarzyszące dotykowi palca).

Aparat

Matryca 5 Mpix po prostu jest i niczym się nie wyróżnia. Nadaje się do sfotografowania tekstu lub innych obiektów z niewielkiej odległości, dzięki autofokusowi (automatycznemu ustawianiu ostrości) i raczej do niczego więcej.

Multimedia i Internet

Przestarzały system, mały ekran i niespecjalna wydajność nie zachęcają do robienia na telefonie czegokolwiek poza komunikacją. Ta również wypada słabo. Wbudowany głośnik czasami trzeszczy, a mikrofon kiepsko przechwytuje słowa. Niestety, jakość rozmów wypada znacznie poniżej średniej.

Wydajność i bateria

Procesor 600 Mhz i 384 MB RAM nie radzą sobie zbyt dobrze z Windowsem Mobile 6.5. System często się zwalnia i przywiesza. Lepiej wygląda sprawa z przeglądaniem Internetu, ale telefon często traci zasięg sieci 3G, mimo że inne urządzenia nie mają z nim problemu. Bateria starcza na około jeden dzień pracy, więc nie wyróżnia się na tle znacznie bardziej zaawansowanych smartfonów.

Podsumowanie

To jeden z pierwszych, zminiaturyzowanych flagowców na świecie. HTC wyprzedziło czas i przewidziało, że wersja mini nie może mieć jakichkolwiek dobrych, wspólnych cech z pierwowzorem. Jest to obecnie urządzenie niewarte jakiejkolwiek uwagi. Jest wolne, zawodne i korzysta z przestarzałego systemu operacyjnego. Zamiast niego lepiej poszukać czegoś z Windowsem Phone 7 lub 8 (HTC Mozart, Nokię Lumię 510, Lumię 610 lub Lumię 620).

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close