Test HTC Sensation XE Beats

HTC Sensation XE Beats to jeden z flagowych modeli HTC z 2011. roku. Smartfon ten działa na systemie operacyjnym Android. Wersja z dopiskiem XE tylko nieznacznie różni się od "zwykłego" Sensation", dlatego większość różnic zostało wymienionych w jednym akapicie.

Telefon został świetnie wykonany. Obudowa składa się z aluminium pokrytego w niektórych miejsca gumą oraz hartowanego szkła przykrywającego ekran. Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni, dzięki wyprofilowaniu na górze i dole, a także stosunkowo małemu (jak na dzisiejsze standardy) ekranowi. Poza tym gumowane wzory zapobiegają wyślizgiwaniu się urządzenia i nadają mu nietuzinkowego charakteru.

Co zmienił dopisek XE w nazwie?

Najbardziej widoczną różnicą jest inny kolor obudowy, który z białego lub czarnego zrobił się czarno czerwony. Dolną część pokrywy baterii przyozdobiło logo Beats Audio będące marką artysty Dr. Dre. W praktyce oznacza to inne słuchawki dodawane do zestawu z telefonem (dokanałowe iBeats), które oferują świetną jakość dźwięku. Pojawił się też profil dźwiękowy Beats, który podbija niskie tony (basy) podczas odtwarzania muzyki.

Ostatnią odczuwalną zmianą jest fabryczne podkręcenie taktowania procesora z 1,2 Ghz do 1,5 Ghz. Wpływa to na płynność działania systemu i gier, aczkolwiek różnica nie jest zbyt odczuwalna i należy pamiętać, że model ten nie dorównuje wydajnością dzisiejszym smartfonom nawet ze średniej półki cenowej.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
4 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

0 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top