Recenzja Huawei U8510

huaweihuawei-u8510telefony
Ocena Teleguru: 31 /100
huawei-u8510-3-kopia

Huawei U8510 Ideos X3 to chiński smartfon z niskiej półki cenowej. Jest on jednak trochę bardziej udanym modelem od starszego U8500. Oczywiście, z punktu widzenia dzisiejszego użytkownika, i tak jest to urządzenie niewarte uwagi, bo za niewiele wyższą ceną można znaleźć ciekawsze smartfony.

Wykonanie i wygląd

Standardowo w przypadku Huawei, obudowa została zrobiona z plastiku, który na pokrywie baterii jest gumowany. Spasowanie elementów stoi na przyzwoitym poziomie, ale ogólna jakość wykonania jest bardzo przeciętna. Często kiepsko wyglądają elementy, które mają imitować metal i nie inaczej jest w tym przypadku.

Menu i aplikacje

W telefonie znalazł się Android w wersji 2.3 z nakładką producenta. Jest ona jednak całkiem przydatna i nie ingeruje nadmiernie w system, dodając jednocześnie kilka ciekawych funkcji. Najfajniejsza jest możliwość zmiany motywu całego interfejsu. Nadal jednak niewielka wydajność uniemożliwia bezproblemową pracę z urządzeniem. Najbardziej widoczne są spowolnienia animacji i powolna reakcja na polecenia. Problemem może też być kompatybilność aplikacji ze starą wersją systemu Androida, która z wiekiem będzie coraz gorsza.

Wyświetlacz

Panel LCD ma tylko 3,2 cala, jednak znacznie lepiej reaguje na dotyk w porównaniu do U8500. Wyświetlane przez niego kolory są wyblakłe i nieciekawe, czytelność w słońcu też pozostawia trochę do życzenia, chociaż nie ma tragedii.

Aparat

Niestety, w tej kwestii kolejne telefony Huawei trzymają ten sam, niski poziom. Zdjęcia w dobrym świetle są co najwyżej przeciętne. Kolory są blade, trudno zrobić ostrą fotografię, a w ciemniejszym otoczeniu można na dobrą sprawę zapomnieć o korzystaniu z aparatu. Niczym nie zaskakuje też jakość nagrań wideo, która pozostawia sporo do życzenia.

Multimedia i Internet

Czyli coś, w czym U8510 zupełnie się nie sprawdza. Marny, niewielki ekran zniechęca do oglądania na nim czegokolwiek. Do tego dochodzi cichy głośnik zewnętrzny, który łatwo zagłuszyć. Gry odpadają ze względu na bardzo słabą wydajność telefonu i starą wersję Androida. Podobnie jak w modelu U8500, słuchanie muzyki jest problematyczne przez niewielką ilość pamięci RAM, którego może zabraknąć dla innych aplikacji. Przeciętnie prezentuje się jakość rozmów oraz muzyki odsłuchiwanej na słuchawkach.

Wydajność

Po raz kolejny chiński producent umieścił w swoim smartfonie podzespoły, które nie zapewniają płynnej pracy systemu. Procesor taktowany 600 Mhz i 256 MB pamięci RAM są znacznie poniżej wymagań Androida. Z tego też powodu telefon działa po prostu źle.

Bateria

Ogniowo 1200 mAh wystarcza na około 1,5 dnia pracy, co jest wynikiem przeciętnym.

Podsumowanie

Od poprzednika tego modelu, niestety, zmieniło się niewiele. Lekko poprawiony panel dotykowy to jednak stanowczo za mało i zakup tego urządzenia jest tak samo złym pomysłem jak U8500. To urządzenie może co najwyżej wzbudzić frustrację potencjalnego nabywcy, a obecnie na rynku są dostępne znacznie ciekawsze urządzenia za podobne pieniądze, jak np. Samsung Galaxy S, HTC Desire czy Sony Ericsson Neo V.

Plusy

Panel dotykowy reaguje lepiej niż w poprzednim modelu
Znośna jakość rozmów
Większe możliwości personalizacji w porównaniu do Windows Phone i iOS

Minusy

Niewielki ekran utrudnia pisanie na wirtualnej klawiaturze
Bardzo zły aparat, który robi brzydkie zdjęcia i nagrywa słabej jakości wideo
Cichy głośnik zewnętrzny, przez który można nie usłyszeć dzwonka
Plastikowa obudowa
Niewielka ilość pamięci RAM uniemożliwia korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie
Tragiczna wydajność, przez którą korzystanie z systemu i granie jest bardzo niekomfortowe
Producent zakończył wsparcie aktualizacyjne dla tego modelu
Przestarzała wersja systemu, z którym nowe aplikacje są niekompatybilne
W porównaniu do Windows Phone i iOS, Android jest mniej intuicyjny
Skuteczność weryfikacji jakości gier i aplikacji w Google Play jest zdecydowanie niższa niż w AppStore

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
3 / 10
Wyświetlacz:
2 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
4 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
3 / 10
Płynność i wydajność:
2 / 10
Aparat:
2 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
4 / 10
Codzienne użytkowanie:
3 / 10
31%

Ocena redakcji

? %

16 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top