Test Kazam TV 4.5 – smartfon i telewizor w jednym

To uczucie, gdy spieszysz się do domu na film w telewizji, ulubiony program lub mecz i okazuje się, że nie zdążysz. A jakby tak mieć bezpłatną telewizję naziemną zawsze przy sobie? Na podobne pytanie odpowiedział Kazam tworząc Kazam TV 4.5, czyli pierwszego w Europie smartfona z wbudowaną obsługą cyfrowego standardu DVB-T w rozdzielczości HD. Poza tą jedną cechą jest to budżetowy Kazam Thunder Q4.5. Oba modele oferują świetny stosunek jakości do ceny i pozwalają na komfortową pracę (w przeciwieństwie do wielu innych modeli niszowych producentów).

Telefon został wykonany z plastiku oraz wzmacnianego szkła, które chroni ekran. Tworzywo sztuczne, z którego wykonano pokrywę baterii oraz boki słuchawki jest przeciętnej jakości. Dobrze jednak, że ma matową fakturę, dzięki której dobrze leży w dłoni i niezbyt mocno widać na nim rysy oraz ślady palców. Cieszy również, że pomimo lekko odstającego obiektywu aparatu, samo szkiełko jest schowane, co chroni je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Nie zachwyca za to wytrzymałość pokrywy baterii – jest bardzo giętka i sprawia słabe wrażenie. Należy jednak pamiętać, że Kazam TV 4.5 to smartfon z najniższej półki cenowej i decydując się na niego trzeba być gotowym na pewne ustępstwa.

Sam telefon jest całkiem poręczny, aczkolwiek dosyć duży jak na ekran 4.5 cala. Na jego rozmiar negatywnie wpływa szeroka ramka nad i pod wyświetlaczem. Co gorsza, ta dolna w całości została zagospodarowana na przyciski dotykowe, więc nie można trzymać wygodnie za nią np. podczas oglądania filmów. Niemniej, korzystanie ze smartfona jedną dłonią jest w miarę wygodne, w czym pomaga również niewielka masa sprzętu (123 gramy).

Szkoda tylko, że Kazam TV 4.5 wizualnie niczym się nie wyróżnia. Obudowa jest obła, i jej górna część może kojarzyć się z iPhone’em. Natomiast z tyłu znajduję się jedynie podwójna dioda doświetlająca LED, obiektyw aparatu oraz kratka głośnika. Ta ostatnia została ulokowana dosyć niefortunnie, gdyż łatwo ją zasłonić np. podczas grania lub oglądania telewizji.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
4 / 10
Wyświetlacz:
3 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
7 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

84 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top