Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test LG Swift L7

LG Swift / Optimus L7 to smartfon ze średniej półki cenowej. W swojej kategorii wyróżnia się on przyzwoitym ekranem i mniej kompromisowymi podzespołami w porównaniu do tańszych przedstawicieli linii L.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie niemal w całości zostało zrobione z plastiku. Niemal, ponieważ w przypadku L7 zdecydowano się na pokrycie ekranu szkłem (w przeciwieństwie do modelu LG Swift L3). Sam wygląd urządzenia może się podobać – jest stylowo, chociaż jakość użytych materiałów raczej nie zachwyca.

Menu i aplikacje

Telefon korzysta z Androida 4.1 wzbogaconego nakładką producenta. Ta, niestety, jest przeciętna i raczej kopiuje rozwiązania z konkurencyjnych interfejsów, niż wnosi coś nowego. Nie mniej, jest ona całkiem praktyczna i poza nadmierną „cukierkowością” nie ma większych wad. System działa całkiem szybko, chociaż zastosowane w telefonie podzespoły są już dosyć przestarzałe. Animacje są płynne, a polecenia telefon wykonuje jedynie z niewielkim opóźnieniem.

Nie można powiedzieć tego samego o działaniu doinstalowanych aplikacji. Niestety, słaby procesor i niewielka ilość pamięci znacznie daje się we znaki. Szkoda, bo liczne programy i gry dostępne w sklepie Google, to jedna z największych zalet tego systemu.

Wyświetlacz

LG L7 to pierwszy telefon tej serii, który oferuje dobry ekran. Panel ma 4,3 cala i rozdzielczość 480×800 pikseli. Wynik ten może nie zachwyca, ale jest bardzo przyzwoity. Dzięki temu, że jest to wyświetlacz typu IPS LCD charakteryzuje się on dobrym odwzorowaniem kolorów i szerokimi kątami widoczności. Oczywiście, do rynkowej czołówki trochę brakuje, ale jak na średnią półkę cenową jest on bardzo dobrzy.

Aparat

Ma 5 Mpix i w dzień robi stosunkowo dobre zdjęcia. Niestety, w nocy ich jakość spada poniżej akceptowalnego poziomu. Jest to głównie spowodowane mechanizmem odszumiania fotografii (pozbywania się kolorowych plamek), który pozbywa się też detali. Z tego powodu warto ręcznie obniżać ISO (światłoczułość matrycy), ale to powoduje przyciemnienie zdjęć.

Smartfon nagrywa też kiepskiej jakości (ale nie tragicznej) filmiki w rozdzielczości 640×480 pikseli. Zadowoloną one tylko najbardziej niewymagających użytkowników.

Multimedia i Internet

Jest to pierwszy smartfon z serii, który nadaje się do czegoś więcej poza komunikacją. Dzięki niezłemu, sporemu ekranowi bez problemu ogląda się na nim filmy i Youtube, niestety, jego rozdzielczość nie pozwala na wyświetlanie wideo w jakości HD. Nie ma też problemu w przeglądaniu stron internetowych, chociaż tutaj trzeba być gotowym na spowolniania. Smartfon, niestety, nie radzi sobie zbyt dobrze z nowszymi grami, dlatego użytkownikowi pozostają proste tytuły 2D.

W telefon wbudowano 4 GB pamięci, więc zmieści się na nim całkiem sporo multimediów. Można też skorzystać z karty microSD do 32 GB.

Wydajność i bateria

Pod tym względem LG L7 wypada słabo. Interfejs dzięki dobrej optymalizacji działa płynnie. Gorzej wypadają doinstalowane aplikacje i gry, które czasem zwalniają.

Bateria

Wzorowo prezentuje się czas pracy na baterii, który wynosi prawie 2 dni przy całkiem częstym przeglądaniu Internetu i rozmowach.

Podsumowanie

Jest to przyzwoity kompromis między ceną, a wydajnością. Decydując się na tak tanie urządzenie trzeba być gotowym na kilka wyrzeczeń (działanie doinstalowanych aplikacji), jednak w zamian otrzymuje się dobrze zoptymalizowany system, który pozwala bez nerwów korzystać z telefonu. Ponadto, pracę ze smartfonem uprzyjemnia całkiem niezły ekran. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku dostępny jest następca LG L7, czyli znacznie wydajniejszy LG L7 II.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button