Test Motorola Moto X 2 GEN: The last American

Po kilku latach nieobecności, Motorola (a konkretnej chińskie Lenovo) z hukiem wraca na polski rynek. O ile Motorola Moto G jest obecna na polskim rynku dzięki operatorom i importerom, tak flagowiec z 2014 roku, czyli Moto X, jest dostępny nad Wisłą w pełni oficjalnie. Jest się z czego cieszyć, gdyż sprzęt ten jest jednym z najlepszych smartfonów z Androidem z drugiej połowy 2014 roku. Bezkompromisowa wydajność, rewelacyjny ekran, a także pięknie wykonana obudowa (w tym warianty ze skóry lub jeansu), to jego bezdyskusyjne zalety, a to nie koniec mocnych stron tego modelu.

Motorola Moto X prezentuje się wyśmienicie. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to jeden z najlepiej wykonanych smartfonów na rynku. W dniu premiery tego modelu na polskim rynku była tylko jedna wersja dostępna (połączenie sztucznego tworzywa oraz aluminiowe ramki), jednak na początku 2015 roku mają się pojawić warianty zrobione z jeansu, skóry lub bambusa. Pokrywa baterii jest niewymienna i zrobiona z matowego tworzywa sztucznego, które jest bardzo miłe w dotyku i przypomina trochę gumę. Co więcej, klapka jest zaokrąglona (zwłaszcza górna część), dzięki czemu świetnie leży w dłoni i wygląda wyjątkowo. Z tyłu urządzenia znajdują się obiektyw aparatu, a tuż poniżej wklęsłe logo producenta (w jego miejscu najczęściej spoczywa palec wskazujący). Ten pierwszy wygląda bardzo nietuzinkowo, gdyż znajduje się on w przeźroczystym okręgu, który skrywa dwie diody doświetlające. Małym mankamentem jest za to przerwa między metalową ramką, a plastikową pokrywą, która jest na tyle duża, że zbiera się w niej trudny do wydobycia bród.

Przód urządzenia to jednolita tafla wzmacnianego szkła Gorilla Glass 3. Co więcej, podobnie jak w np. Samsung Galaxy Note 4 lub Nokia Lumia 930, jest ono lekko zaokrąglone przy krawędziach, dzięki czemu znacznie lepiej zlewa się z obudową i wygląda pięknie. Szkoda jednak, że producent nie wyposażył urządzenia w głośniki stereo, a znajdująca się nad ekranem kratownica skrywa jedynie głośnik do rozmów głosowych. Niemniej, kratki nie pełnią jedynie funkcji ozdobnej, gdyż wystają lekko ponad obudowę i chronią wyświetlacz przez zarysowaniem, gdy telefon leży ekranem do dołu.

Pomimo sporego rozmiaru (ekran o imponującej przekątnej 5.2 cala), Motorola Moto X leży świetnie w dłoni, co jest w dużej mierze zasługą zaokrąglonej pokrywy baterii oraz obłych rogów obudowy. Korzystanie ze słuchawki jedną dłonią jest jednak nadal dosyć trudne. Należy się za to spory plus Motoroli za przyciski głośności i włącznik, które mają inną fakturę (ten drugi jest chropowaty), dzięki czemu łatwo rozróżnić je palcem.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
8 / 10
Wyświetlacz:
7 / 10
Komunikacja:
6 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
6 / 10
Płynność i wydajność:
7 / 10
Aparat:
6 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
7 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

0 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top